İnsanı ölüm diyetine başlatacak 6 yemek 02 March, 11:35'de eklendi

Baştan bir uyaralım,mideniz çok hassassa bu içeriğe lütfen bakmayın malum mideniz kaldırmayabilir.

1. Balut
Bildiğiniz ördek embriyosu. 17 günlük yumurtadan hazırlanan bu yemek filipinlerde genellikle sokak yemeği olarak satılır. Güneydoğu Asya ülkelerinden Laos, Kamboçya ve Vietnam'ın ortak gıdasıdır. Ve hatta genellikle birayla birlikte tüketilir.
 
2. Shiokara
Çeşitli deniz hayvanlarının kendi iç organlarında yaklaşık bir ay boyunca tuz, su ve pirinç maltı karışımında mayalanmasıyla yapılır. Daha çok japonyada tüketilir.
 
3.
Beondegi
 
Kore'de atıştırmalık olarak satılan, haşlanmış ipekböceği pupası.
 
4. Çekirge
Dünyanın birçok yerinde yenilen çekirge protein bakımından oldukça zengin bir yiyecek olarak kabulediliyor. Asya'da kızartılmış şekilde pazarlarda bulunurken, Meksika'da limon ve sarımsak ile soslanarak servis ediliyor.
 
5. Black Ivory Kahvesi
Alt tarafı bir kahve demeyin.. Kilosu yaklaşık 1100 dolar olan bu kahvenin yapımını duyunca şaşıracaksınız. Kahve çekirdeklerini yiyen fillerin dışkılarından toplanarak kavrulmasıyla elde ediliyor!
 
6. Surströmming
Mayalanmış Ringa balığından yapılan bu geleneksel İsveç yemeği kokusu ile meşhur. Kapağı açar açmaz rahatsız ettiği için, genelde ev dışında açık havada tüketiliyor.
 
7. Witchetty grub
Aborjinlerin geleneksel yemeklerinden biri olan Witchetty grub, büyük, beyaz, tahta yiyen güvelerin larvalarına verilen ad.