Seçim Takvimi

Seçim Takvimi

Son dakika Seçim takvimi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Seçim takvimi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Seçim takvimi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Seçim Takvimi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan seçim takvimi gelişmeleri de dahil olmak üzere 548 seçim takvimi haberi bulunmuştur. Tüm seçim takvimi haberleri aşağıda listelenmiştir.
2. tur yurtdışı oyları ne zaman verilecek? Yurtdışı 2. tur oylaması ne zaman yapılacak? YSK 2. tur yurt dışı seçim tarihleri…
2. tur yurtdışı oyları ne zaman verilecek? Yurtdışı 2. tur oylaması ne zaman yapılacak? YSK 2. tur yurt dışı seçim tarihleri…Yurtdışı 2. tur oy verme tarihleri belli oldu. Cumhurbaşkanı Seçimlerinin ikinci tura kalmasıyla seçim takvimi yeniden gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Seçimi'nde adayların salt çoğunluğu alamaması nedeniyle önce yurt dışı, ardından da Türkiye 13. Cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gidecek. Peki, yurt dışı 2. tur oylaması ne zaman yapılacak? 2. tur yurtdışı oyları ne zaman verilecek?
16.05.2023Seçim 2023
Türkiye siyasi tarihinde bir ilk gerçekleşti! İkinci tur devreye girdi
Türkiye siyasi tarihinde bir ilk gerçekleşti! İkinci tur devreye girdiYüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs’ta yarışan üç adaydan hiçbirinin ilk turda seçilmek için gerekli yüzde 50+1 oyu alamadığını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk kez ikinci tura kalırken, yeni seçim tarihi 28 Mayıs 2023.
16.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afyon'a ne zaman gelecek? Erdoğan Afyon mitingi saat kaçta?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afyon'a ne zaman gelecek? Erdoğan Afyon mitingi saat kaçta?Seçim için geri sayım devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da seçim startını 18 Nisan'da Afyon'da yapacağı mitingle başlatıyor. Vekil adaylığı listesinde de değişime gidecek olan AK Parti'nin 3 yeni isim bildireceği aktarıldı. Peki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afyon'a ne zaman gelecek? Erdoğan Afyon mitingi saat kaçta?
18.04.2023Gündem
CHP'de il il milletvekili adayı listesi: Mustafa Sarıgül sürprizi
CHP'de il il milletvekili adayı listesi: Mustafa Sarıgül sürpriziCHP’de milletvekili adayları listesi şekillenmeye başladı. Listede Saadet Partili, DEVA Partili, Demokrat Partili ve Gelecek Partili adaylar da bulunuyor.
9.04.2023Gündem
MHP aday listesini YSK'ya teslim etti
MHP aday listesini YSK'ya teslim ettiMHP'den Semih Yalçın ve Feti Yıldız ile beraberindeki heyet YSK'ya MHP aday listesini teslim etti.
7.04.2023Gündem
MHP'nin milletvekili aday listesi açıklandı
MHP'nin milletvekili aday listesi açıklandıMHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinin aday listesinin tamamlandığını açıkladı. Genel Başkan Bahçeli Osmaniye 1. sıradan aday oldu. İşte il il milletvekili adaylarının listesi.
6.04.2023Gündem
Cumhurbaşkanlığı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu!
Cumhurbaşkanlığı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu! Yüksek Seçim Kurulunda (YSK) çekilen kuraya göre, 14 Mayıs'taki seçimde kullanılmak üzere cumhurbaşkanı adayları için hazırlanan oy pusulasında birinci sırada Recep Tayyip Erdoğan, ikinci sırada Muharrem İnce, üçüncü sırada Kemal Kılıçdaroğlu, dördüncü sırada Sinan Oğan yer aldı.
1.04.2023Gündem
YSK, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun adaylık başvurularının kabul edildiğini açıkladı
YSK, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun adaylık başvurularının kabul edildiğini açıkladı Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık başvurularının kabul edildiğini duyurdu.
26.03.2023Gündem
YSK’nın sandık kurullarının görev ve yetkilerini gösteren genelgesi Resmi Gazete’de
YSK’nın sandık kurullarının görev ve yetkilerini gösteren genelgesi Resmi Gazete’deYüksek Seçim Kurulunun (YSK) cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde sandık kurullarının görev ve yetkilerini gösteren genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı.
17.03.2023Gündem
Seçim propagandası döneminde uyulması gereken usul ve esaslar Resmi Gazete'de
Seçim propagandası döneminde uyulması gereken usul ve esaslar Resmi Gazete'de     14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde propaganda döneminde uyulması gereken usul ve esaslara ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
16.03.2023Gündem
Meclis'te 'cumhurbaşkanı aday gösterme' süreci başlıyor
Meclis'te 'cumhurbaşkanı aday gösterme' süreci başlıyorSeçim takvimi uyarınca, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimi için Meclis'te grubu bulunan partilerin, adaylarını kesinleştirmeleri gerekiyor. Bu kapsamda, grupların adaylık süreçleri başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti gruplarınca aday gösterilecek.
15.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 yıl içinde 319 bin konut teslim edilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 yıl içinde 319 bin konut teslim edilecekCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şanlıurfa ve Adıyaman'da yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum" dedi. "6'lı koalisyonda demokrasi tarihinde görülmemiş kavga çıktı. masanın altı üstüne geldi" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ortada fol yok yumurta yokken, bunların gösterdikleri kibri insanlık adına oradaki mağdurlar adına biz utandık. Bakalım ilerleyen günlerde ne tür kepazeliklere şahit olacağız." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, grup toplantısının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Finlandiya'nın NATO üyeliği üzerine sorulan bir soruya cevap olarak; "Cuma günü verdiğimiz sözü tutacağız." dedi.
15.03.2023Gündem
Seçim takvimi Resmi Gazete'de yayımlandı
Seçim takvimi Resmi Gazete'de yayımlandıYüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 14 Mayıs cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için hazırladığı takvim, Resmi Gazete'de yayımlandı. Seçim takviminin başlangıç tarihi 18 Mart 2023 olarak belirlenirken, Cumhurbaşkanı aday listesi ise 31 Mart Cuma günü Resmi Gazete'de yayınlanarak kesinleşecek.
14.03.2023Gündem
İçişleri Bakanlığı 81 ile 'seçim genelgesi' gönderdi
İçişleri Bakanlığı 81 ile 'seçim genelgesi' gönderdiİçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “ İçişleri Bakanlığı, Merkez/Taşra Teşkilatı Planlaması”, “Oy Verme Günü Alınacak Tedbirler”, “Oy Verme Günü ve Sonrasında Alınması Gereken Tedbirler” ve “Diğer Hususlar” konu başlıklarını içeren toplam 61 maddelik “Seçim Tedbirleri Genelgesi” gönderdi.
13.03.2023Gündem
YSK'dan seçim takvimi açıklaması: Başlangıç tarihi 18 Mart
YSK'dan seçim takvimi açıklaması: Başlangıç tarihi 18 MartYSK Başkanı Ahmet Yener, "14 Mayıs 2023'te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili seçimlerinde seçim tarihinin başlangıç tarihi olarak 18 Mart 2023 belirlenmiştir. Ayrıca yurtiçinde ve yurtdışında seçmenlerin oy kullanmasına ilişkin ilkelerin belirlenmesi çalışması da devam etmektedir." dedi.
13.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanlığı seçimi ne zaman yapılacak, YSK 2018 Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları nasıldı? Cumhurbaşkanlığı seçimi kaç tur, 2023 cumhurbaşkanlığı seçimi hangi tarihte, 14 Mayıs mı?
Cumhurbaşkanlığı seçimi ne zaman yapılacak, YSK 2018 Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları nasıldı? Cumhurbaşkanlığı seçimi kaç tur, 2023 cumhurbaşkanlığı seçimi hangi tarihte, 14 Mayıs mı?Seçimler ne zaman yapılacak, 10 Mart seçim kararı alındı mı? 2023 seçimlerinin yapılacağı tarih, oy vermek için bekleyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak, AK Parti TBMM grup toplantısında seçim tarihine yönelik açıklamalarda bulunmuştu. Peki, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ne zaman yapılacak, seçimler ne zaman olacak? 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçim takvimi açıklandı mı, seçim 14 Mayıs mı? İşte 10 Mart seçim kararı…
11.03.2023Gündem
AK Parti'den, Yeniden Refah Partisi'ne 'Cumhur İttifakı' daveti
AK Parti'den, Yeniden Refah Partisi'ne 'Cumhur İttifakı' davetiAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı ziyaret etti. Erbakan, yaklaşan seçimler dolayısıyla fikir alışverişinde bulunduklarını belirterek, "Yeniden Refah Partimizi Cumhur İttifakı'nda görmek istediklerini ifade ettiler. Bizler de yetkili kurumlarda bu teklifi, daveti değerlendireceğiz" dedi.
10.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kararını açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kararını açıkladı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim kararını imzaladı. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Biraz önce Anayasamızın 116. maddesinin verdiği yetkiyle 18 Haziran 2023 tarihinde yapılması gereken seçimlerin 14 Mayıs'ta yenilenmesi kararını imzalıyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'den milletvekili olmak için başvuru yapacak adayların öncelikle depremzedeler için AFAD'a yardım bağışı yapacağını açıkladı. Ayrıca Erdoğan, müziksiz bir seçim kampanyası gerçekleştirecekleri belirtti. Öte yandan Erdoğan'ın, seçimlerin öne çekilmesine dair kararı imzalamasının ardından ilgili karar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
10.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün seçim imzasını atıyor: Gözler kararda
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün seçim imzasını atıyor: Gözler karardaCumhurbaşkanı Erdoğan bugün saat 14.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açıklama yapacak ve seçim kararını duyuracak.
10.03.2023Gündem
Akşener masadan kalktı, gözler adaylarda! 6'lı masadaki kriz ABB'ye sıçradı
Akşener masadan kalktı, gözler adaylarda! 6'lı masadaki kriz ABB'ye sıçradıİYİ Parti lideri Akşener, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı olması fikrine karşı çıkarak altılı masadan çekildi. Masanın diğer beş ortağı bugün bir araya gelecek. Gözler, Millet İttifakı’nın ve İYİ Parti’nin adaylık konusunda yapacağı açıklamalara çevrildi. Öte yandan 6'lı masadaki kriz Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde de tepki istifalarına neden oldu.
6.03.2023Gündem
Seçim takviminin detayları ortaya çıktı!
Seçim takviminin detayları ortaya çıktı!Seçimin yenilenmesi kararı Resmi Gazete’de yayımlanınca süreç resmen başlayacak. YSK, seçimlerin ilk turunun 14 Mayıs, ikinci turunun 28 Mayıs’ta yapılması kararını alıp seçim takvimini ilan edecek. Kamudan istifalar 16 Mart’ta başlayacak, aday listeleri 10 Nisan’da ilan edilecek.
3.03.2023Gündem
İkametgah değişikliği son tarih 2023 ne zaman? Seçim için ikametgah değişikliği son tarih 14 Şubat mı? Seçim adres değişikliği!
İkametgah değişikliği son tarih 2023 ne zaman? Seçim için ikametgah değişikliği son tarih 14 Şubat mı? Seçim adres değişikliği! Seçim adres değişikliği için yapılan ikametgah değişikliği son tarihin 14 Şubat olduğu iddiaları sonrası arttı. Farklı şehirde okuyan öğrenciler için ikametgah değiştirmek için araştırmalarına başlarken, oy kullanabilmek için adres değişikliği son tarihin ne zamana kadar yapıldığı da merak ediliyor. Peki, İkametgah değişikliği son tarih 2023 ne zaman? Seçim için ikametgah değişikliği son tarih 14 Şubat mı? 
14.02.2023Gündem
Kabine toplantısında kritik gündem! Gözler Ankara'da
Kabine toplantısında kritik gündem! Gözler Ankara'daCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kabine'de İsveç-Finlandiya'nın NATO üyeliği, ekonomi, geçici işçi düzenlemesi ve seçim takviminin ele alınması bekleniyor.
5.02.2023Gündem
Seçim tarihi ile ilgili tartışmalar ortaya çıktı! Takvim değil oy verme günü esas
Seçim tarihi ile ilgili tartışmalar ortaya çıktı! Takvim değil oy verme günü esasCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ı işaret etmesinin ardından seçim kararının 9-10 Mart gibi açıklanabileceğinin belirtilmesi siyasette yeni bir tartışmaya neden oldu.
21.01.2023Gündem
AK Partili Turan: Seçim büyük ihtimalle 14 Mayıs'ta olacak
AK Partili Turan: Seçim büyük ihtimalle 14 Mayıs'ta olacakAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan CNN TÜRK canlı yayınında Dicle Canova'nın sorularını yanıtlıyor. Turan, "Seçim büyük ihtimalle 14 Mayıs'ta olacak. Kararın Meclis'ten çıkmasını isterdik. İYİ Parti ve CHP yolu kapattı. Seçim tarihini Cumhurbaşkanının almasını bekliyoruz. Karar 9-10 Mart tarihlerinde açıklanabilir." ifadelerini kullandı.
20.01.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Seçim Takvimi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki seçim takvimi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.