Cumhurbaşkanlığı Seçimi

Cumhurbaşkanlığı Seçimi

Son dakika cumhurbaşkanlığı seçimi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını cumhurbaşkanlığı seçimi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı Seçimi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan cumhurbaşkanlığı seçimi gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.745 cumhurbaşkanlığı seçimi haberi bulunmuştur. Tüm cumhurbaşkanlığı seçimi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ekrem İmamoğlu değişim çağrısını yineledi: Kulağını tıkayarak yol yürümek olmaz, aynı gaflete kapılamayız
Ekrem İmamoğlu değişim çağrısını yineledi: Kulağını tıkayarak yol yürümek olmaz, aynı gaflete kapılamayızİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "9 yılda 3 kez cumhurbaşkanlığı seçimi kaybettik. Bu seçimden sonra da aynı şeyleri yapıp yol yürüme gafletine kapılamayız" dedi. İmamoğlu, "Değişim meselesi önemli. Değişimin sadece bir kurul, heyet değişimi ile olmayacağını hepimiz biliriz. Değişim ihtiyacını ben tariflemiyorum, bunu toplum tarifliyor, insanlar istiyor. Kulağını buna tıkayarak yol yürümek olmaz" ifadelerini kullandı.
7.06.2023Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Millet, Türkiye Yüzyılı'na onay verdi
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Millet, Türkiye Yüzyılı'na onay verdiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçim sonuçlarını değerlendiren Çelik, "Demokrasi yarışını milletimizin her bir ferdi olgunlukla yönetti. Dünyanın yorumları neticesinde Cumhurbaşkanımız açık ara galibiyetle seçimi sonuçlandırdı. Türkiye Yüzyılı iradesinin milletimizden onay alması anlamına geldi." ifadelerini kullandı.
30.05.2023Gündem
AK Parti 28. Dönem İstanbul Milletvekilleri mazbatalarını aldı
AK Parti 28. Dönem İstanbul Milletvekilleri mazbatalarını aldı14 Mayıs'ta yapılan 28. dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde İstanbul'dan seçilen AK Parti milletvekillerinden 33'ü mazbatalarını aldı.
30.05.2023Gündem
CHP'de tüm oklar Kılıçdaroğlu'na döndü! İstifa çağrısı
CHP'de tüm oklar Kılıçdaroğlu'na döndü! İstifa çağrısıCHP eski milletvekili Akif Hamzaçebi, sosyal medya hesabından ‘ön bilgilendirme’ başlığıyla seçim sonuçlarını değerlendirdi.
30.05.2023Gündem
Spor dünyasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik mesajları
Spor dünyasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik mesajlarıSpor camiasından Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan'a tebrik mesajları yayınlandı.
29.05.2023Şampiy10
Kapağıyla gündeme düşmüştü! Economist'ten yeni manşet
Kapağıyla gündeme düşmüştü! Economist'ten yeni manşetTürkiye'nin tarihi seçimi ABD'den İngiltere'ye, Almanya'dan Yunanistan ve Rusya'ya bütün dünyada ilk haber, manşetlerde dikkat çekici başlıklar var.
28.05.2023Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu kaç seçim kaybetti? CHP lideri Kılıçdaroğlu rakibi Erdoğan'a kaç kez yenildi?
Kemal Kılıçdaroğlu kaç seçim kaybetti? CHP lideri Kılıçdaroğlu rakibi Erdoğan'a kaç kez yenildi?Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. turunu da geride bıraktı. 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise yeni bir yenilgiyle meydanlardan ayrıldı. Erdoğan karşısında girdiği birçok seçimi kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kaç seçim kaybetti? 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin her ikisini de kaybeden Kılıçdaroğlu Erdoğan'a kaç kez kaybetti?
28.05.2023Gündem
Sandığımdan kim çıktı, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu sandığımda kaç oy aldı? (YSK sandık sorgulama ekranı)
Sandığımdan kim çıktı, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu sandığımda kaç oy aldı? (YSK sandık sorgulama ekranı)"Sandığımdan hangi adaya yüzde kaç oy çıktı?" sorusunun yanıtı merak ediliyor. 28 Mayıs Pazar günü Türkiye 2. Tur Cumhurbaşkanlığı Seçimi için sandık başına gitti. 2. Tur seçimlerinde oy verme işlemleri saat 08.00 ile 17.00 arasında gerçekleşti. Cumhur İttifakı adayı ile Millet İttifakının adaylarından kimin kazanacağı merak edilirken, vatandaşlar oy kullandıkları sandıktan kimin çıktığını sorgulamaya başladı. Peki, Sandığımdan kim çıktı? 28 Mayıs oy kullandığım sandıktan Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu kaç oy aldı? İşte YSK sandık sorgulama ekranı…
28.05.2023Seçim 2023
İş dünyasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik
İş dünyasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrikİstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, “2023 bizim için özel bir yıl, yapacak çok işimiz var. Daha çok üretim-ihracat-istihdam için yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne büyük işler düşüyor. Türk özel sektörü olarak, kazanımlarımıza yenilerinin ekleneceği, kalkınmanın kartopu gibi hızlanacağı günleri birlikte kuracağız.” ifadelerini kullandı.
28.05.2023Ekonomi
Bir sonraki Cumhurbaşkanı seçimi ne zaman? Cumhurbaşkanlığı seçimi kaç yılda bir oluyor?
Bir sonraki Cumhurbaşkanı seçimi ne zaman? Cumhurbaşkanlığı seçimi kaç yılda bir oluyor?Cumhurbaşkanı seçiminde adayların salt çoğunluğu alamamasının ardından Türkiye, yeni cumhurbaşkanını belirlemek için tekrar sandık başına gitti. Türkiye tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tura gitti. Seçim sonuçlarının netleşemeye başlamasının ardından bir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimi tarihi sorgulanmaya başlandı. Peki, Bir sonraki Cumhurbaşkanı seçimi ne zaman, cumhurbaşkanlığı seçimi kaç yılda bir oluyor?
28.05.2023Gündem
MHP lideri Bahçeli'den seçim sonrası ilk açıklama: Türk milleti tarih yazmıştır
MHP lideri Bahçeli'den seçim sonrası ilk açıklama: Türk milleti tarih yazmıştırMHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçim sonuçlarını değerlendirdi. Bahçeli, "Türk milleti bugün tarih yazmıştır. Aziz vatandaşlarımızın katılımıyla seçimlerin 2. turu yapılmış, Sayın Cumhurbaşkanı 13. cumhurbaşkanımız olarak seçilmiştir. Türkiye'nin demokrasi standartlarında dünya çapında bir mukayese kazandığı belirginlik kazanmıştır." deid.
29.05.2023Gündem
Erdoğan'a tebrik mesajları yağıyor: Türkiye Yüzyılı başlamıştır
Erdoğan'a tebrik mesajları yağıyor: Türkiye Yüzyılı başlamıştır28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur seçiminde sandıkların büyük bir bölümü açıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre seçimin galibi Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik mesajları gelmeye başladı.
28.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. turu! Liderlerin memleketlerinde kime, kaç oy çıktı?
Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. turu! Liderlerin memleketlerinde kime, kaç oy çıktı?Türkiye'de ilk kez yapılan ikinci tur Cumhurbaşkanı seçiminde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yarıştı. Peki liderlerin memleketlerinden kime, kaç oy çıktı? İşte dikkat çeken oranlar...
28.05.2023Gündem
13. Cumhurbaşkanı kim oldu, Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu seçildi? 28 Mayıs 2. Tur Seçimi kim kazandı?
13. Cumhurbaşkanı kim oldu, Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu seçildi? 28 Mayıs 2. Tur Seçimi kim kazandı?Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tur sonuçlarına ilişkin yayın yasağı saat 18.15 itibarıyla kalktı. 14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı seçiminde adayların salt çoğunluğu sağlayamaması nedeniyle seçimler 2. Tura kalmıştı. Türkiye bugün yeniden sandık başına gitti ve 13. Cumhurbaşkanı için oyunu verdi. Peki, 13. Cumhurbaşkanı kim oldu, Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu seçildi? 28 Mayıs 2. Tur Seçimi kim kazandı?
28.05.2023Gündem
Ankara’da ilçe ilçe seçim sonuçları
Ankara’da ilçe ilçe seçim sonuçlarıTürkiye ikinci kez cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gitti. YSK'nın seçim yasağını kaldırmasının ardından Ankara'dan sonuçlar geldi.
28.05.2023Gündem
YSK Başkanı açıkladı: Yayın yasağı 18:15'te kalkıyor
YSK Başkanı açıkladı: Yayın yasağı 18:15'te kalkıyorYüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener açıklamada bulundu. YSK Başkanı Yener "Kurumumuza olumsuz bir durum iletilmedi." dedi.
28.05.2023Gündem
Önce sandığa sonra düğüne gittiler
Önce sandığa sonra düğüne gittilerTekirdağ’ın Ergene ilçesinde bir çift, önce sandığa sonra düğüne gitti.
28.05.2023Yaşam
YSK Başkanı Yener'den seçim sonrası açıklama
YSK Başkanı Yener'den seçim sonrası açıklamaYüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, “Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur oy verme süreci sona ermiştir. Kurulumuza şu ana kadar yansıyan ve oy verme işlemlerine etkisi olan herhangi olumsuz bir durum söz konusu olmamıştır” dedi.
28.05.2023Gündem
Sağlık Bakanı Koca, oyunu Üsküdar’da kullandı
Sağlık Bakanı Koca, oyunu Üsküdar’da kullandıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, oyunu Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı
28.05.2023Gündem
Binali Yıldırım'dan kabinden geç çıkan eşine "karar veremedin mi" esprisi
Binali Yıldırım'dan kabinden geç çıkan eşine "karar veremedin mi" esprisiAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Cumhurbaşkanlığı seçimi 2'nci turda oyunu Tuzla'da Emlak Konut Cemil Meriç İlkokul ve Ortaokulu'nda kullandı.
28.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı: Çok seri şekilde tamamlanacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı: Çok seri şekilde tamamlanacaktırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ikinci turu için oyunu Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı. Erdoğan, " Türk demokrasi hayatımızın ilk defa iki turlu bir seçime şahit oluyoruz. Ülkemiz, milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum. Katılımın son ana kadar rehavete ulaşmadan, varmadan gerçekleşmesini de özellikle vatandaşlarımdan rica ediyorum" dedi.
28.05.2023Gündem
Seçimin nabzı Kanal D ve CNN Türk ortak yayınında atacak
Seçimin nabzı Kanal D ve CNN Türk ortak yayınında atacakCumhurbaşkanlığı 2'nci tur seçim sonuçlarını Ahmet Hakan ile Hande Fırat, sıcağı sıcağına CNN TÜRK ve Kanal D ortak yayınıyla aktaracak.
28.05.2023Gündem
Türkiye ikinci kez sandık başında! Liderler oylarını kullandı
Türkiye ikinci kez sandık başında! Liderler oylarını kullandıTürkiye bugün ilk kez Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura gidiyor. Siyasiler de vatandaşlık görevini yapıp sandık başına giderek oylarını kullandı.
28.05.2023Gündem
MHP lideri Bahçeli oyunu kullandı
MHP lideri Bahçeli oyunu kullandıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'nın Çankaya ilçesindeki Anıttepe Ortaokulu'nda Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimi ikinci turu için oyunu kullandı.
28.05.2023Gündem
Seçimde 3. tur var mı, seçimler 3. tura kalıyor mu? Cumhurbaşkanlığı seçimi 3. Tur olur mu?
Seçimde 3. tur var mı, seçimler 3. tura kalıyor mu? Cumhurbaşkanlığı seçimi 3. Tur olur mu?13. Cumhurbaşkanı Seçimleri salt çoğunluk sağlanamadığı için ikinci tura kaldı. 14 Mayıs seçimlerinde 201 bin 807 sandıkta gerçekleştirilen oy verme işleminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,52 oranında, Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 44,88 oranında oy aldı. İkinci turda salt çoğunluğun sağlanamaması durumunda vatandaşlar 3. Tur seçimlerinin olup olmamasını sorgulamaya başladı. Peki, Seçimde 3. tur var mı, seçimler 3. tura kalıyor mu? Cumhurbaşkanlığı seçimi 3. Tur olur mu?
28.05.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki cumhurbaşkanlığı seçimi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.