Geri Dön
GündemPKK/YPG'nin sözde eyalet sorumlusu İran asıllı Yusif Mehmud Rebani öldürüldü

PKK/YPG'nin sözde eyalet sorumlusu İran asıllı Yusif Mehmud Rebani öldürüldü

MİT'in Suriye'nin Kamışlı bölgesinde düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK/YPG'nin sözde eyalet sorumlusu İran asıllı Yusif Mehmud Rebani etkisiz hale getirildi.

PKK/YPG'nin sözde eyalet sorumlusu İran asıllı Yusif Mehmud Rebani öldürüldü

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye/Kamışlı’da 6 Temmuz'da yaptığı hassas bir operasyon ile PKK/YPG Suriye/Amude-Derbesiye Eyaleti Genel Sorumlusu Rezan Cavit kod Yusif Mehmud Rebani'yi etkisiz hale getirdi.

MİT, Haftanin Eyalet Sorumlusu iken, TSK'ya yönelik saldırıların talimatını veren, çok sayıda şehit verdiğimiz eylemlerin sorumlusu Rezzan Cavit kod Yusif Mehmud Rebani'yi etkisiz hale getirilecek teröristler listesine dahil etti. Rezzan Cavit'i etkisizleştirmek için MİT bünyesinde kurulan bir ekip, Rezzan Cavit kod Yusif Mehmud Rebani'nin, Suriye'de görevlendirildiğini tespit etti. Yapılan tespit üzerine araştırmalar derinleştirildi ve sahada bulunan ajanlardan gelen bilgilerle operasyon planlandı.

PKK/YPGnin sözde eyalet sorumlusu İran asıllı Yusif Mehmud Rebani öldürüldü

Yapılan operasyon kapsamında, Rezzan Cavit kod Yusif Mehmud Rebani ve beraberindeki Amude Derbesiye Eyaleti Genel İstihkam Sorumlusu Ruhaz Amude kod Mazlum Esat etkisiz hale getirildi. Operasyon sonrası, MİT'in saha ajanları, yeni bir operasyon planı kapsamında Kamışlı’dan güvenli bir şekilde Türkiye'ye geçti.

PKK/YPGnin sözde eyalet sorumlusu İran asıllı Yusif Mehmud Rebani öldürüldü