Geri Dön

Namkook Lee kimdir, eşi Jae Lee kimdir? Prof. Namkook Lee tutuklandı mı?

İstanbul'da özel bir üniversitede profesör olarak görev yapan Scooby Doo, Space Jam veya Goof Troop gibi popüler çizgi filmlerin mimarlarından Güney Koreli animasyon uzmanı Namkook Lee'nin (70), eşi Jae Lee'yi (62) günlerce öldüresiye darp ettiği ortaya çıktı. Gözaltına alınıp tutuklanan profesör hakkında, 'kasten yaralama, hakaret ve tehdit' suçlarından 7.5 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Peki, Namkook Lee kimdir, eşi Jae Lee kimdir? Prof. Namkook Lee tutuklandı mı?

Namkook Lee kimdir, eşi Jae Lee kimdir? Prof. Namkook Lee tutuklandı mı?

Scooby Doo, Space Jam veya Goof Troop gibi popüler çizgi filmlerin mimarlarıydı. Güney Koreli animasyon uzmanı 70 yaşındaki Namkook Lee, geçtiğimiz yıl 62 yaşındaki eşi Jae Lee ile birlikte üniversitenin yaz eğitim programı için Türkiye'ye geldi. Üniversitenin Beyoğlu'ndaki apartında ikamet eden çift arasında 26 Mayıs günü bir tartışma yaşandı. Tartışma sırasında Prof. Lee eşinin göğsüne birden fazla kez yumruk atarak, darp etti. Ertesi gün dışarı çıkan çift, bir restoranda yemek yedikleri sırada yeniden aynı mesele nedeniyle tartıştı. Güney Koreli Lee, eşinin ağzına ve yüzüne yumruklarla vurduktan sonra mekandan ayrılarak, aparatlarına gitti. İddiaya göre eşini apartta saatlerce darp eden yaşlı adam, karısını bayıltana kadar eylemine devam etti.

Namkook Lee kimdir?

Scooby Doo, Space Jam veya Goof Troop gibi dünyaca tanınan çizgi filmlerin mimarıdır. 70 yaşındaki Namkook Lee, İstanbul'da özel bir üniversitede ders vermek için bulunuyordu.

Scooby-Doo nedir?

Scooby-Doo, 1969-1986 yılları arasında ABC televizyonunda yayınlanmış bir çizgi dizi. Hanna-Barbera tarafından yapılmıştır. Dört arkadaş ve bir köpeğin maceralarını konu almaktadır. 2002 yılında UPN adlı kanalda yeniden yayınlamaya başlanmıştır. Şu anda The CW adlı kanalda yayınlanmaktadır. Türkiye'de çocuk kanalı olan Cartoon Network'te yayınlanmaktaydı. Günümüzde Scooby Doo'nun bazı serileri Planet Çocuk'ta yayınlanmaktadır.

Bunun yanı sıra birçok çizgi filmleriyle birçok çocuğun gönlünü almayı başardı. (Toplam 350 tane.) Scooby-Doo'nun ayrıca aynı adda dört filmi de vardır. 

Prof. Namkook Lee tutuklandı mı?

Hastaneye kaldırılan yaşlı kadın, kendisine geldiğinde ise durum hastane görevlileri tarafından polis ekiplerine bildirildi. Jae Lee'nin aldığı darbelerle vücudunda hasar meydana geldiği ve çeşitli bölgelerinde kırıklar oluştuğu belirlendi. Yaşlı kadın, eşinin kendisini öldüresiye dövdüğünü ifade etti.

Gözaltına alınan Profesör, ifadesinde eşiyle kavga ettiklerini kabul etse de darp olayını reddetti. Güney Koreli animasyon uzmanı Namkook Lee, ifadesinin ardından İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dava açıldı

Savcılık, Namkook Lee hakkında yürütülen soruşturmayı tamamlandı. Eşini saatlerce darp ederek, vücudunda kalıcı yaralanmaya neden olarak hayati tehlike geçirmesine neden oldu.

Profesör Lee hakkında hakkında, 'kasten yaralama, hakaret ve tehdit' suçlarından dava açıldı. 7,5 yıla kadar hapsi istenen Profesör Lee, Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanacak.