Geri Dön
Gündemİşkur’dan 713 kişiye iş müjdesi

İşkur’dan 713 kişiye iş müjdesi

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İşkur) 713 kişiyi işe alacak

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, sözleşmeli devlet memuru kadrosunda çalıştırmak üzere 713 kişiyi işe alacak.

4-B kadrolu olarak devlette işe alınacakların 17’sini psikologlar oluşturacak. Büro elemanı olarak alınacak 713 kişinin 349’u 2 yıllık ön lisans mezunlarından, 347’si de 4 yıllık üniversite mezunları arasından seçilecek. Başvurular 11 Ekim pazartesi günü sona erecek. Alınan sözleşmeliler, sigortalılık sürelerine göre 1176 lira ile 1563 lira arasında net maaş alacaklar.

NASIL BAŞVURACAKSINIZ?

Hürriyet gazetesinden Aysel Alp'in haberine göre; Başvurmak isteyen adayların www.iskur.gov.tr sitesine üye olup, özgeçmiş oluşturmaları gerekiyor. Adaylar “iş arayan üye ol” butonunu tıklayarak sisteme üye olabiliyorlar.

Kayıt sırasında tercih ettikleri iletişim adreslerine (cep tel., e-mail) gelen onay kodu ile hesaplarını aktif hale getirdikten sonra, üyelik esnasında belirlemiş oldukları şifre ve T.C kimlik numaraları ile sisteme giriş yaparak, “Başvuru Kayıt Düzenleme” menüsünden meslek, öğrenim v.b bilgileri, sisteme ekleyerek özgeçmişlerini oluşturacaklar.

BİRDEN FAZLA POZİSYON İÇİN BAŞVURANLARIN BAŞVURUSU GEÇERSİZ SAYILACAK

Gerekli şartları taşıyan adaylar, sözleşmeli pozisyonlardan sadece bir unvan ve bir birim için başvuru yapabilecekler. Birden fazla pozisyon için başvuranların, başvurusu geçersiz sayılacak.

Lisans mezunları için 2010 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı, Ön lisans mezunları için 2008 KPSS (B) grubu KPSSP93 puanı esas alınacak. En yüksek puandan başlanmak üzere başvuruların sıralaması yapılacak.

İlan edilen her pozisyonun 3 katı kadar bir liste oluşturulacak. Başvuranlar arasında en yüksek puan alandan başlamak üzere adayların atamaları yapılacak.

Sıralama son başvuru tarihini müteakip yani 11 Ekim’i izleyen 5 iş günü içerisinde kurumun www.iskur.gov.tr adresinde ilan edilecek.

KURUM TARAFINDAN MÜLAKAT YAPILMAYACAK

En yüksek puanlı adayların sıralanarak yerleştirilmesinin ardından kurum tarafından başka bir sınav veya mülakat yapılmayacak. Ve kişi; sözleşmeli pozisyona doğrudan atanacak.

Yerleştirme listesi www.iskur.gov.tr adresinde ilan edilecek. Yerleştirmesi yapılanlara ayrıca bir bildirim yapılmayacak.

EN FAZLA PERSONEL ALIMI İSTANBUL'DA

Hangi ile kaç personel alınacağı, illerin ihtiyaçlarına göre belirlendi. En fazla büro personeli alımı 183 kişiyle İstanbul’a yapılacak. Bunu 21 kişiyle İzmir izlerken, Bursa, Ankara ve Antalya da en fazla alım yapılacak diğer illeri oluşturuyor.

Psikologlar ise sadece Adana, Ankara (2), Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Mersin, İstanbul (2), İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Sakarya ve Samsun’a yapılacak.

NET MAAŞLAR

Kuruma alınacak personelin maaşı, pozisyonuna ve sigortalılık süresine göre değişiklik gösterecek. İlk kez sigortalı olacak olan veya sigortası 5 yıldan az olan bir büro personeli 1176 lira net maaş alırken; hizmeti 20 yıldan fazla olan bir personel en çok 1346 lira alacak.

5 yılın altında hizmeti olan bir psikolog ise 1439 lira, 20 yılın üzerinde hizmeti olan ise 1562 lira net maaş alacak.