Geri Dön
GündemBedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu mu? Bedelli için o tarih işaret edildi

Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu mu? Bedelli için o tarih işaret edildi

Bedelli askerlik için meraklı bekleyiş devam ediyor. Beş milyona yakın genci ilgilendiren Bedelli askerlik konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar geldi. Brüksel dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan Bedelli askerlik konusunda da açıklamalarda bulundu.

Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu mu? Bedelli için o tarih işaret edildi

Bedelli askerlik için beş milyona yakın gencin gözü kulağı yapılacak olan açıklamaya çevrilmiş durumda! Seçimlerin sonuçlanmasının ardından Ak Parti tarafından bedelli askerliğe ilişkin açıklamalar peş peşe gelirken son açıklama ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. NATO zirvesi dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Bedelli askerlik için yeni yasama dönemini işaret etti. Peki Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu mu?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanımız çalışmalarını yapacaklar hazırlıklarını yapacaklar. ‘Bunu inşallah seçimden sonra ele alacağız’ demiştim. Nasılı, nedeni, her şeyiyle, MSB yapacak çalışmayı. Ne kadar kişiyi kapsayacak, hangi yaş grupları arasında olacak, ücret ne kadar olacak, tüm bu konular belirlenecek. Zannediyorum en kötü ihtimalle yeni yasama döneminde açıklamış oluruz. O zamana kadar da hazırlıklarımızı bitirmiş oluruz. Belki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarmayı da deneyebiliriz. O zaman daha erkene çekmiş oluruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler