Eğer bu cinsel rüyaları görüyorsanız sebebi.. 13 September, 23:21'de eklendi

İşte rüyalarınız ve anlamları...

1.
Rüyada patronla/müdürle seks yaptığınızı görmek
 
 
 
2.
Rüyada patronla/müdürle seks yaptığınızı görmek ondan hoşlandığınız anlamına gelmez. 
 
 
 
3.
Kendinize güvendiğinizi ve iddialı biri olduğunuzu işaret eder.
 
 
 
4.
Rüyada eski sevgili veya eşle seks yaptığını görmek
 
 
5.
Rüyanızda eski sevgilinizle veya eşinizle seks yaptığınızı görmek duygusal sorunlarınızı çözmeye çalıştığınızı gösterir.
 
 
6.
Rüyayı gördüğünüzde başkasıyla beraberseniz ilişkinizin rutinleştiğine işaret edebilir.
 
 
 
7.
Rüyada tanımadığınız bir yabancıyla seks yaptığınızı görmek
 
 
 
8.
Rüya uzmanlarına göre rüyada seks yaptığınız yabancı aslında sizsiniz. 
 
 
9.
Özellikle casaret isteyen ve utanmadığınız şeyler yapıyorsanız aslında karşınızdaki kişi gururlandığınız kendinizsiniz.
 
 
 
10.
Rüyada en yakın arkadaşınızın eşiyle seks yaptığınızı görmek
 
 
 
11.
Aklınızın ucundan bile geçmeyen en yakın arkadaşınızın eşiyle seks yaptığınızı görmek sizi rahatsız edebilir. 
 
 
12.
Ancak bu onu düşündüğünüz anlamına gelmez. Onu düşünmekten sonra eşinizle olan sorunlarınıza işaret eder.
 
 
13.
Eşinizin rüyada gördüğünüz kişiden daha özensiz ve ilgisiz olması sizi bu tür bir rüyayı görmeye itebilir.
 
 
 
14.
Rüyada aynı cinsle seks yaptığını görmek
 
 
 
15.
Rüyanızda kendi cinsinizden biriyle seks yaptığınızı görmek kendi cinsinize ilgim mi var diye düşünmenize neden olabilir. 
16.
Rüya uzmanlarına göre bu sorunun yanıtı muhtemelen hayırdır. 
 
 
17.
Aynı cinsle seks genellikle hormonların yüksek olduğu dönemlerde görülür. Hamilelik veya adet döneminde bu tür rüyalar görmeniz mümkündür. 
 
 
 
18.
Cinsel rüyalar her zaman cinselliği işaret etmez. Aldığınız bir başarıyla ilgili övgü duymak istediğinizi ve gösterebilir.
19.
Cinsel içerikli rüyalar hem kadınlarda hem erkeklerde yaşanabilen, normal olaylardır. Yapılan araştırmalar, erkeklerin %93’ünün, kadınların ise %86’sının daha önce hayatında en az bir kez cinsel içerikli rüya gördüğünü söylüyor.
20.
Bazı kişiler diğerlerine göre bu rüyaları daha sık ya da daha farklı yoğunluklarda görüyor olabilir. Aslında bu durum, bazı topluluklarda bu rüyaları görmenin normal olarak karşılanması, bazıları içinse normal olmamasına kadar giden çok farklı dinamikleri altyapısında barındırıyor.
 
21.
 
Peki, rüyaların kişiden kişiye, hatta kültürden kültüre farklılık göstermesinin sebebi tam olarak ne?
 
22.
Yapılan yeni bir araştırmaya göre, rüyalarda yaşanan bu farklılığın sebebi kişilerin uyurken farklı pozisyonlarda yatıyor olmaları. Yani, uyku pozisyonunuz gördüğünüz rüyanın içeriğinde etkili olabiliyor.
 
23.
Hong Kong’da yapılan araştırma, %34’ü erkek, %66’sı kadın olan 670 üniversite öğrencisinin katılımıyla gerçekleşiyor. 
24.
Katılımcılara cinsel içerikli rüyaları ne sıklıkta ve ne yoğunlukta gördükleri soruluyor. Ayrıca katılımcılardan uyku pozisyonlarıyla (yan, sırtüstü, yüzüstü) ilgili bilgi de vermeleri isteniyor.
 
25.
Katılımcıların %71’i uyurken hep aynı pozisyonda yattığını, gece boyunca bu pozisyonda pek değişiklik olmadığını belirtiyor. 
26.
Bu kişilerden %72’si genelde yan olarak yattığını, %23’ü sırt üstü yattığını, %5’i ise yüzüstü yattığını belirtmiş. Yan ya da sırtüstü yatan bireylerin rüyalarında kayda değer bir fark görülmezken, yüzüstü yatan bireylerin erotik rüyaları daha sık gördüğü rapor ediliyor.
 
27.
Yani araştırmanın sonucunda, yüzüstü yatan katılımcıların cinsel bir deneyim ya da çıplaklık içeren rüyaları daha sık gördüğü ortaya çıkıyor. 
28.
Daha sonra konuyla ilgili bir literatür taraması yapan yazar, yüzüstü yatan insanlarda cinsel içerikli rüyaların yanı sıra bir yere kapatılma ya da bağlanma, boğulma ve UFO görme gibi farklı içeriklerdeki rüyaların da görüldüğünü keşfetmiş.
 
29.
Burada sorulması gereken soru, yüzüstü yatmanın cinsel içerikli rüyalarla ne gibi bir ilgisinin olabileceği.
 
30.
Bu çalışma neden-sonuç ilişkisi açıklayan bir yöntemle yapılmadığı için bilimsel verilere dayanarak yorum yapmak oldukça zor. 
31.
Fakat konu üzerine üretilen teorilerde, yüzüstü yatarken genital bölgeye yapılan baskının insanların rüyalarına etki edebileceği varsayılıyor.
32.
 Aynı şekilde, bu konuda üretilen diğer bir teoriye göre, yüzüstü uyumak göğüste baskı yaratarak kişilerin uyurken nefes almasını zorlaştırıyor.
33.
 Bu durum da bireyin rüyada boğulma ya da sıkışma hissi yaşamasına sebep oluyor.
34.
35.
Bu araştırmanın sonucuna bakarak yüzüstü uyumanın cinsel içerikli rüyalar görmemize yardımcı olacağı sonucuna varmak çok da sağlıklı bir çıkarım değil. 
36.
Böyle bir şeyin kesinliğinden emin olabilmek için birçok farklı araştırmanın yapılması ve bu hipotezin kesin olarak doğrulanması gerekiyor
37.
 Sonuç olarak, bu sonuçlardan çıkarabileceğimiz tek yargı, uyku pozisyonumuzun gördüğümüz rüyalarla bir ilişkisinin olabileceği ihtimali.