En çok görülen 12 rüya ve anlamı 03 December, 10:12'de eklendi

Rüya görmeyen yoktur sanırım. Rüyaların üzerimizde psikolojik etkileri vardır. Kötü bir rüya görmüşseniz sabah tüm enerjinizi yitirmiş gibi hissederiniz. Ama iyi bir rüya gördüyseniz daha dinç ve mutlu uyanırsınız. Sizin için en çok görülen rüyaları ve anlamlarını derledik.

1.
Düşmek
 
Rüyada düştüğünü görmek iyiye işarettir. Düştüğünü gören kişinin borçlarından kurtulacağına refaha ereceğine delalet eder. Fakat, eğer düşen kişi bir yerini incitmişse o kişinin sıkıntılı günler geçireceğine inanılır.
 
2. Uçmak
 
Rüyada uçtuğunu görmek hayıra işarettir. Uçtuğunu gören kişinin başarılı olacağına, çalışıyorsa iş yerinden terfi alacağına inanılır. Ayrıca uçtuğunu gören kişi yakın zamanda seyahate de çıkabilir.
 
3. Diş Düşmesi
Rüyada dişinizin düştüğünü görmek hayırlı bir ey değildir. Rüyayı gören kişinin zor günler geçireceğine, yakınlarından uzaklaşıp kendi haline çekileceğine, maddi ve manevi bunalım içine gireceğine, hayata küseceğine delalet eder. 
 
4. Çıplak
Rüyada kendini çıplak görmek üzüntülerden kurtulunacağına işaret eder. Fakat kendini çıplak gören kişi kadın ise hakkında dedikodular çıkacağına işaret eder.
 
5. Kovalanmak
Rüyada kovalanmak, sizin çok şüpheci bir yapıya sahip olduğunuz anlamına gelmekle birlikte, görüşmek istemediğiniz kişilerle bir arada olmak zorunda olduğunuzu da gösterir.
 
6. Altın Görmek
Altın görmek, bir çok manaya gelmekle birlikte genelde arzulanan şeylere ulaşılacağına, neşeye ve mutluluğa işarettir.
 
7. At Görmek
İyi ve hayırlı işlere işarettir. At görmek, Başarmak istenilen konuda başarılı olunur.
 
8. Balık Görmek
En hayırlı rüyalardandır ve kısmetin semboludür. Balık görmek, yakın zamanda mal ve mülke sahip olacağınızı gösterir.
 
9. Yılan Görmek
Rüyada yılan görmek, fark etmeden yeni bir düşman kazandığınıza işaret edeceği gibi, tam tersi maddi durumunuzun düzeleceği anlamına da gelir.
 
10. Ölmek
Rüyada öldüğünü gören kişinin ömrünün uzadığına inanılır. Eğer rüyada başka bir kişinin öldüğü görülürse gördüğü kişinin ömrü uzar. Ayrıca kişi kendini kefenin içinde görürse hayırlı bir izdivaca işarettir.
 
11. Kaybolmak
Rüyada kaybolduğunu gören kişinin duygusal günler geçirdiğine inanılır. Ayrıca rüya sahibinin başka bir eve ya da başka bir şehre taşınacağı inancı da vardır.
 
12. Tuvalet Aramak
Rüyada tuvalet aradığını gören kişinin borcu olduğuna, aile fertlerinden destek alamadığına bu yüzden yakın arkadaşlarından destek alacağına inanılır.