Geri Dön
EkonomiTemassız işlem limiti ne kadar oldu? Temassız kart limiti arttırıldı mı?

Temassız işlem limiti ne kadar oldu? Temassız kart limiti arttırıldı mı?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) duyurdu! Kartlı ödemelerde limit arttırıldı! BDDK, salgın tedbirleri kapsamında, temassız işlem limitinin arttırıldığını açıkladı. Daha önce temassız ödemelerde işlem ilmiti 350 liraydı. Peki, Temassız işlem limiti ne kadar oldu? Şifresiz işlem limiti kaç TL? İşte detaylar...

Temassız işlem limiti ne kadar oldu? Temassız kart limiti arttırıldı mı?

BDDK duyurdu! Temassız kart limiti arttırıldı! BDDK, daha önce 350 lira olan şifresiz işlem limitinin salgın tedbirleri kapsamında güncellendiğini duyurdu. Peki, Temassız işlem limiti ne kadar oldu? Şifresiz işlem limiti kaç TL? İşte detaylar...

TEMASSIZ KART LİMİTİ NE KADAR OLDU?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) kartlı ödemelerde, salgın tedbirleri kapsamında, temassız işlem limitinin, 1 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere 500 Türk Lirası olarak yeniden güncellenmesine karar verdi.

BDDK’nın Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve Bankalararası Kart Merkezi’ne (BKM) gönderdiği yazıda yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının Türkiye’de yayılımının önlenmesi amacıyla bankacılık sektöründe bazı tedbirlerin alındığı hatırlatıldı.

Daha önce 250 Türk Lirası'na çıkarılan kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin 7 Mayıs 2021’de 350 Türk Lirası olarak güncellendiği aktarılan yazıda, salgın vakalarının devam ettiği bu günlerde kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin, 1 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere 500 Türk Lirası olarak yeniden güncellenmesine karar verildiği bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler