Geri Dön
EkonomiFiyatlar düştü! Geçen yıl 120 TL satılıyordu, şu anda 35 TL

Fiyatlar düştü! Geçen yıl 120 TL satılıyordu, şu anda 35 TL

Birçok gıda maddesine gelen zamlar gündemdeki yerini korurken bu kez indirim haberi geldi. Geçen yıl 120 lira iken bu sene 35 liradan satılıyor. İstanbul’da geçen yıl yaşanan Palamut bolluğundan sonra şimdi de Lüfer bolluğu yaşanıyor. Olta balıkçılarının daki bol tuttuğu Çinekopların büyümesi ve Lüfere dönüşmesi nedeniyle balık tezgahları lüferle şenlendi. Geçen yıl 120 lira olan lüferin fiyatı bu yıl tanesi 35- ile 50 TL arasında satılıyor.

Fiyatlar düştü! Geçen yıl 120 TL satılıyordu, şu anda 35 TL

Fiyatları düştü. Kilosu 35 liradan satılıyor. Denizlerde av yasağının kalkmasının ardından balık tezgahlarında balık bolluğu görülmeye başladı. Karaköy balıkçılar çarşısında hamsi ve istavritin kilosu 35 - 40 liradan, palamutun tanesini ise 40-50 liradan satılıyor. Balıkçılar lüferde bolluk olduğunu söylerken tanesi 35-ile 50'TL arasında satılırken fiyatların önümüzdeki günlerde düşmesinin beklendiği kaydedildi.

Fiyatlar düştü Geçen yıl 120 TL satılıyordu, şu anda 35 TL

Karaköy Balıkçı esnafı Mustafa Sancaktaroğlu, tezgahlarda her çeşit balığın bulunduğunu söyleyerek, "Hamsi fiyatları 30 ile 35 lira arasında seyrediyor. Ocak ayına kadar hamsi çıkar. 25 TL'den aşağı düşmez. Sular hala sıcak olduğu için fazla çıkmıyor. Sular soğumaya başlarsa hamsi bollaşır. Şu anda daha çok lüfer balığı gelmeye başladı. Palamut ise biraz kısıtlı geliyor diyebiliriz. Balığa talep çok fazla, vatandaşın genel olarak palamut, istavrit ve hamsiye talebi oluyor. Lüfer bol olduğu zaman diğer küçük balıklar az oluyor. Çünkü lüfer küçük balık öğütücüsüdür. Lüfer balığı Aralık ayına kadar çıkar ve fiyatı 20 TL'ye kadar düşer." ifadelerini kullandı.