Geri Dön
EkonomiDört gözle bekleniyordu! Milyonları ilgilendiren 3600 ek gösterge teklifi Meclis'te...

Dört gözle bekleniyordu! Milyonları ilgilendiren 3600 ek gösterge teklifi Meclis'te...

Son dakika gelişmesi... AK Parti, 3600 ek gösterge, çeşitli nedenlerle üniversite öğrenimi yarım kalanlara eğitime geri dönme imkanı veren öğrenci affının da yer aldığı ekonomiye ilişkin yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Dört gözle bekleniyordu! Milyonları ilgilendiren 3600 ek gösterge teklifi Meclis'te...

AK Parti Ankara milletvekili Organ Yeğin ve İstanbul milletvekili Abdullah Güler ve 52 AK Parti milletvekilinin imzasını taşıyan Devlet Memurları Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM’ye sunuldu.

Yüksek öğrenim kurumlarına kaydını yaptırmayan ya da herhangi bir nedenle yüksek öğrenim kurumlarından kaydı silinenlere de af getiriliyor.

Kanun teklifiyle kamu personeline 3600 ek gösterge geliyor. Emekli aylığı 2 bin 500 liradan 3 bin liraya çıkartılıyor. Kabahatler Kanunu'nda değişiklik öngörülüyor.

Elektronik ticarette bilgi ve bildirimlerini elektronik ortamda muhafaza ve ibraz etmeyenlerin cezaları arttırılıyor. Bazı özel usulsüzlük cezaları arttırılıyor. Kredi garanti kurumlarına aktarılacak kaynak 50 milyar TL’den 100 milyar TL’ye çıkartılıyor. Karayollarında geçiş ücretlerine yönelik düzenleme yapılıyor. 

Toplam 57 maddeden oluşan teklifin TBMM tatile girmeden kanunlaşması bekleniyor.