Geri Dön
EkonomiDoğalgaz yardımı başvurusu ne zaman? İhtiyaç sahiplerine doğalgaz yardımı şartları açıklandı mı?

Doğalgaz yardımı başvurusu ne zaman? İhtiyaç sahiplerine doğalgaz yardımı şartları açıklandı mı?

İhtiyaç sahibi vatandaşlara doğalgaz yardımı yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, verilen kömür yardımının yanı sıra doğalgaz yardımı yapacaklarını açıkladı. E-Devlet veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla verilecek yardımların ne zaman başlayacağı sorgulanıyor. Peki, doğalgaz yardımı ne zaman başlayacak? Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır, başvurular ne zaman alınacak?

Doğalgaz yardımı başvurusu ne zaman? İhtiyaç sahiplerine doğalgaz yardımı şartları açıklandı mı?

Doğalgaz yardımı yapılacağı açıklandı. Isınma yardımı kapsamında doğal gaz yardımı verileceğinin açıklanmasının ardından ihtiyaç sahibi vatandaşlar yardımın detaylarını sorgulamaya başladı. Peki, Doğalgaz yardımı ne zaman başlayacak? Doğalgaz yardımı başvuru nasıl yapılır?

İHYAÇ SAHİBİ AİLELERE DOĞALGAZ YARDIMI!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık müjdeli haberi duyurdu. Bakan Yanık yaptığı açıklamada, bakanlığın 21 Nisan 2021 itibarıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak ayrıldığını anımsattı. Bu tarihten sonraki 8 aylık sürecin, Kovid-19 salgınının yoğun yaşandığı bir döneme denk geldiğini hatırlatan Yanık, "Türkiye, pandemi sürecini çok iyi yönetti. Hem ücretsiz sağlık desteğinin sağlanması hem ekonomik anlamda çalışan ve işveren kesimin desteklenmesiyle çok önemli bir dönem geçirildi." dedi.

Yanık, sosyal hizmetler bakımından, temelde engelli, yaşlı, kadın ve çocuk başlıklarında ihtiyaçların karşılanmasına yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Yeni yılda da ihtiyaç sahiplerine yönelik yakacak yardımlarının süreceğini belirten Yanık, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda ısınma gideri olarak kömür yardımı veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu yıl 1,8 milyar lira değerinde kömür yardımı yapıldı. Önümüzdeki süreçte bu yardımları doğal gaz desteğiyle sürdüreceğiz. Böylece sadece kömür değil doğal gaz desteği de sağlamış olacağız.

Isınma yardımı kapsamında doğal gaz yardımı sağlanmasına ilişkin hazırlıklar tamamlandı. Enerji Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında çalışma yapıldı. Bazı bölgelerde sadece kömürle ısınma değil doğal gaz altyapısı da söz konusu. İhtiyaç sahibi ailelerin bu ihtiyacının giderilmesinde hem çevreye katkısı hem de daha kolay ve erişilebilir bir ısınma aracı olması açısından kömür için verdiğimiz sosyal yardımı doğal gaz için de vereceğiz."

Bakan Yanık, uygulamaya geçtiğinde bu yardımların, diğerleri gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve e-Devlet aracılığıyla yapılacağını bildirdi, ancak yardımların ne zaman yapılacağı ve şartların ne neler olacağı belirtilmedi.