Geri Dön
EğitimHafızlık sınavı ne zaman açıklanacak? Hafızlık belgeleri ne zaman verilecek? Diyanet hafızlık sınavı sonuçları öğrenme ekranı!

Hafızlık sınavı ne zaman açıklanacak? Hafızlık belgeleri ne zaman verilecek? Diyanet hafızlık sınavı sonuçları öğrenme ekranı!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen hafızlık sınav sonuçları ile ilgili araştırmalar arttı. 6-17 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenen hafızlık sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak edilirken gözler Diyanet’e çevrildi. Peki, Hafızlık sınavı ne zaman açıklanacak? 2022 Diyanet hafızlık sınavı açıklandı mı? Hafızlık belgeleri ne zaman verilecek? Hafızlık belgesi nereden alınacak? Diyanet hafızlık sınavı sonuçları öğrenme ekranı!

Hafızlık sınavı ne zaman açıklanacak? Hafızlık belgeleri ne zaman verilecek? Diyanet hafızlık sınavı sonuçları öğrenme ekranı!

Hafızlık sınavı 6-17 Haziran 2022 tarihleri arasında yapıldı. Sınava katılım sağlayan adaylar Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ne zaman sonuçları açıklayacağı merak ediyor. Peki, Hafızlık sınavı ne zaman açıklanacak? 2022 Diyanet hafızlık sınavı açıklandı mı? Hafızlık belgeleri ne zaman verilecek? Hafızlık belgesi nereden alınacak? Diyanet hafızlık sınavı sonuçları öğrenme ekranı!

HAFIZLIK SINAVI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2022 yılı 2. Dönem hafızlık sınavı sonuçları bugün itibariyle açıklandı. Adaylar; Hafızlık Tespit Sınavı sonuçlarını 21 Haziran 2022 tarihi itibariyle https://dibbys.Diyanet.gov.tr/EHYS/Hafizlik/HafizlikSinavSonucuSorgulama.aspx adresi üzerinden öğrenebilecek.

HAFIZLIK SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

HAFIZLIK BELGELERİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Sınavda başarılı olarak belge almaya hak kazanan öğrencilerin "hafızlık Belgeleri" eğitim gördükleri Kur'an kursunun bağlı olduğu müftülüğe, hafızlığını kendi imkânlarıyla tamamlayan ve dışarıdan sınava katılarak belge almaya hak kazananların belgeleri ise başvuru esnasında belirttikleri müftülüklere gönderilecek.