Family Guy hakkında bilmediğiniz 10 şey 24 June, 14:12'de eklendi

Televziyon dünyasının belki de en garip, uçuk-kaçık ailesi onlar. Her bölümüyle dünya genelinde güldürme rekorları kıran enfes bir dizi. Peki Peter Griffin ve ailesinin maceralarını anlatan Family Guy hakkında neler biliyorsunuz? İşte kendinize "Ben Family Guy fanıyım" demeden önce bilmeniz gereken şeyler.

1. Mila Kunis
Çirkinliği sayesinde para kazanan tiplerden biri olan Meg Griffin'i seslendiren kişi güzelliğiyle ünlü Mila Kunis'ten başkası değil.
2. Ne kadara mal oluyor?
Family Guy'ın her bir bölümü için 2 milyon $ harcanıyor.
3. Seth MacFarlane
Bu yılki Oscar Ödül Törenini sunan, dizinin yapımcısı Seth MacFarlane; Amerika'nın en yetenekli şovmenlerinden biri olarak gösteriliyor. Yapımcılığın yanında komedyen ve aktör olarak bir çok film ve dizide görünüp bizi şaşırtan Seth, aynı zamanda şarkıcı ve bir yönetmen.
4. Ted
Kesinlikle izlemeniz gereken komedi filmleri arasına geçtiğimiz yıllarda hızlıca bir giriş yapan Ted'in yapımcısı, tahmin edebileceğiniz gibi Family Guy'ın da yapımcısı olan; Seth MacFarlane. Hatta Peter ve Stewie'i seslendirdiği gibi bu filmde de Ted'i seslendiriyor.
5. 11 Eylül
Yapımcı Seth MacFarlane, 11 Eylül'de Dünya Ticaret Merkezi kulelerine çarpan iki uçaktan birine bilet almış ancak uçağı 10 dakika ile kaçırmıştır.
6. Yasaklanma
Program Endonezya, Tayvan, Mısır, İran, Vietnam, Güney Kore, Malezya ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nde yasaklandı.
7. Chris Griffin
Evin "saf" oğlu Chris Griffin'i, Kuzuların Sessizliği'nde Buffalo Bill ile tanıdığımız aktör Ted Levine seslendiriyor.
8. Gurur verici
Her yıl en iyi TV şovlarını ödüllendirmek için verilen Emmy Ödüllerinde "2009 yılının en iyi komedisi" dalında aday gösterildi. Tarihte bu onura layık gösterilen diğer bir çizgi dizi ise Taş Devri idi. Ancak iki dizi de ödülü alamadı.
9. Haksızlık
Family Guy; yayından kaldırıldıktan sonra DVD satışları patlama yaptığı için tekrar televizyonda yayınlanmasına izin verilen tek dizidir.
10. Larry and Steve
1997 yılında Seth MacFarlane, Larry ve Steve adlı kısa çizgifilmlerini Cartoon Network'te yayınlamaya başladı. Family Guy da bu şovdan şekillendi.