Köpekler İçin En Faydalı Meyve ve Sebzeler 12 August, 1:00'de eklendi

Meyve ve sebzeler, köpeklerin beslenmelerinde önemli bi yer tutar. Üstelik bunlar lezzetli bir ödül de oluşturur. Mamasını silip süpürmüş köpeğinize atıştırmalık ödüller vermek isterseniz bu listeye bir göz atın...

1.
Meyve ve sebzeler, köpeklerin beslenmelerinde önemli bi yer tutar. Üstelik bunlar lezzetli bir ödül de oluşturur. Mamasını silip süpürmüş köpeğinize atıştırmalık ödüller vermek isterseniz bu listeye bir göz atın...
2.
Balkabağı
Balkabağı, köpekler için bir lif, vitamin A ve anti-oksiden deposudur. Ayrıca ishal, kabızlık gibi bağırsak problemlerinin hafifletilmesinde de yardımcı olur.
3. Balkabağı
Bunlar dışında kabak çekirdeği ve etli kısmında bulunan yağların idrar yolları sağlığını desteklediğini de söylemek gerekir.
4. Balkabağı
Anlayacağınız kabak, lif açısından harika bir kaynaktır ve köpeğinizin sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur.
5. Elma
Bir köpeğin elma yemesini izlemek gerçekten çok eğlencelidir; ancak bunun ötesinde elmanın içeriğindeki güçlü antioksidanlar ve vitamin C, aynı şekilde köpeğinizin beslenmesi için harikalar yaratacaktır.
6. Elma
Tabii çekirdeklerini ayırdığınızdan emin olmalısınız.
7. Elma
Ayrıca elmayı köpeğinizin kart kurt yemesi pek mümkün değildir. Bu yüzden elmayı onun yutabileceği boyutlarda dilimlemeniz gerekir.
8. Kuşkonmaz
K, A, Bl, B2, C ve E vitaminlerinin yanısıra folat, demir, bakır, lif, manganez ve potasyum içermesi nedeniyle, küçük parçalar halinde kesildiginde kuşkonmaz, köpekler için sağlıklı bir sebze seçeneği oluşturur.
9.
Brüksel Lahanası
 
Köpeginizi Brüksel lahanası yerken görürse, belki çocugunuz da bu sebzeye ilgi gösterir ve yemek ister.
10.
Brüksel Lahanası
 
İnanın köpeginiz de, K ve G vitaminleri, manganez, folat,lif, potasyum ve A, B1 ve B6 vitaminleri içrermesi nedeniyle Brüksel lahanası yemelidir.
11. Taze Fasulye
Omega-3 yağ asitleri, A, C ve K vitaminleri içermesi nedeniyle, taze fasulye köpekler için yararlı sebzeler arasında ilk sıralarda yer alır.
12. Taze Fasulye
Aynı zamanda iyi bir kalsiyum, bakır, lif, folik asit, demir, niasin, manganez, potasyum yanı sıra betakaroten kaynağıdır.
13. Taze Fasulye
Aslında taze fasulye, köpeğiniz için sebzelerin süper gücüdür. Ki, köpeğinize taze fasulye yedirmeniz, muhtemelen aynı şeyi çocuklarınıza yedirmenizden çok daha kolay olacaktır.
14.
Ispanak
Ispanağın ne kadar faydalı bir besin olduğunu hepimiz biliyoruz; ki bu yeşil, yapraklı sebze aynı şekilde köpeğimiziçin de mükemmel bir besindir.
15. Ispanak
Demir açısından zengin olmasına karşın, kanserin yanı sıra yangı giderici ve kalp dolaşım sorunlarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olması nedeniyle, ıspanak köpeğiniz için iyi bir seçimdir.
16. Tatlı Patates
Çok iyi bir E, A, 8-6 ve C vitamini kaynağı olmasının yanı sıra, tatlı patates köpekler için kalsiyum , demir, folat,potasyum, bakır, tiamin ve demir içeren harika (ve süper lezzetli!) bir ek besindir.
17. Karpuz
Köpeğinizi bu lezzetli yaz meyvesinden bir parça vererek ödüllendirirseniz, ona bol miktarda sağlıklı A, B-6 ve C vitaminin yanı sıra tiamin de sağlarsınız.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.