Geri Dön

Sağlık Bakanlığı 31 bin personel alımı! Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak, sağlık personeli ataması branş dağılımı ne?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak, Sağlık Bakanlığı 31 bin personel alımı branş dağılımı ne? Sağlık Bakanı Koca, '31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz' dedi.

Sağlık Bakanlığı 31 bin personel alımı! Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak, sağlık personeli ataması branş dağılımı ne?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Niğde Valiliği ziyaretinde açıklamalarda bulundu. Bakan Koca; Türkiye'nin son 20 yılda, başta sağlık olmak üzere pek çok alanda çığır açan gelişmeler kaydettiği söyleyerek 31 bin 317 sağlık personeli ataması için kılavuzun yayınlanacağını da duyurdu.

31 BİN 317 SAĞLIK PERSONELİ ATAMASI İÇİN KILAVUZ YAYINLANACAK

31 bin 317 personel ataması için kılavuzun yayınlanacağını da sözlerine ekleyen Bakan Koca; "Biliyorsunuz, 85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR'a listelerimizi gönderiyoruz. Toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacağız. Hemen ardından ikinci etap ilanına çıkılacak. Ayrıca kurum içi ve açıktan 4 bin 924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç Ocak ayında ilana çıkacağız" ifadelerini kullandı.