Gazete Vatan Logo

Avrupa’ya Türkiye’den adım attı! Hedef 50 yeni mağaza, 500 kişiye iş...

Malezya merkezli şirket Türkiye'de yatırım yapıyor. Avrupa kıtasındaki ilk mağaza yatırımlarını Türkiye’de gerçekleştirdi. Önümüzdeki yıl Türkiye’de 50 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. 500 kişiye de istihdam sağlayacak.

Avrupa’ya Türkiye’den adım attı! Hedef 50 yeni mağaza, 500 kişiye iş...

 Geçtiğimiz iki yılda pandeminin de etkisiyle evde geçirilen sürenin artışı, ev aktiviteleri ve hobi ürünlerine olan talebin artmasını sağladı. Yükselen trend “Do it yourself' (kendin yap) kültürü ve yapı market ve ev gereçleri pazarına gösterilen ilgi; yeni yatırımları da beraberinde getiriyor. Son dönemin en dikkat çekici yatırımlarından birine ise Güneydoğu Asya’nın dev perakendecisi MR. D.I.Y. imza attı. Dev şirket Avrupa kıtasındaki ilk mağaza yatırımlarını Türkiye’de gerçekleştirdi. Önümüzdeki yıl Türkiye’de 50 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Şirketin Türkiye COO’su Dilara Neyişli Çağlı yeni hedeflerini değerlendirdi. Çağlı, Türkiye’de şu an için üç adet mağaza yatırımları olduğunu söylerken, “Daha önce İstanbul Anadolu Yakası’nda iki AVM'de müşterilerimizle buluşmuştuk. Kısa süre önce de Avrupa yakasında yeni mağazamızın kapılarını açtık. Bu magaza Avrupa kıtasındaki ilk mağazamız olma özelliğini taşıyor. Türkiye ve Avrupa’daki büyüme hamlemize, önümüzdeki dönemde yeni mağazalarla devam edeceğiz. 2022 yılında Türkiye’de çift haneli mağazaya sayısına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Haberin Devamı

Avrupa’ya Türkiye’den adım attı Hedef 50 yeni mağaza, 500 kişiye iş...

Firmanın Türkiye’de sağladığı istihdama da değinen Dilara Neyişli Çağlı, Türkiye’de 100 kişilik bir ekiple faaliyet gösterdiklerini; önümüzdeki yıl merkez ve mağaza personeli olmak üzere 500’e yakın personel alımı gerçekleştirmeyi planladıklarını kaydetti. Dünya genelinde 23 binden fazla çalışana sahip MR. D.I.Y., mağazalarından yılda 340 milyondan fazla müşteriyi ağırlıyor.