Bu kadarı tesadüf olamaz diyeceğiniz 9 garip olay 14 May, 13:29'de eklendi

Hayat bazen olasılık teorilerine atıfta bulunarak açıklanmasının imkansız olduğu garip sürprizleri bize getirir. Bu dünyada meydana gelen ve ne kadar öngörülemez ve gizemli olduğunu gösteren tesadüfler yüzünden asla şaşkınlığa kapılmayın.

1. 1. Reenkarnasyona inanır mısınız?
Ferrari şirketini kuran Enzo Ferrari, 1988'de öldü. Yaklaşık bir ay sonra, futbolcu Mesut Özil doğdu. Portrelerine baktığınızda ikiz kardeşler olduklarını düşünürsünüz.
 
2. 2. İnanılmaz benzerlik
Mısır'ın gümüş çağı olarak adlandırıldığı dönemde aktris Zubaida Tharwat ve Jennifer Lawrence'in birbirine olan inanılmaz benzerliği dikkat çekiyor.
3. 3. Geleceği geçmişte bilen adam
Fantezi yazar Morgan Robertson, Titanik'in batışından 14 yıl önce 1898'de batmış bir geminin öyküsünü anlatan roman Göçebe'yi yazdı ve gemi Titan adını taşıyordu.

Ancak sadece ürkütücü bir tesadüf görebildiğimiz bir isim değildi. Hem kurgusal hem de gerçek gemi yıkılamaz, benzer teknik özelliklere sahipti, uygun bir sayıda can filikası yoktu ve Kuzey Atlantik'teki buzdağlarıyla çarpıştı.
4. 4. Müziğe yön verenler
Ünlü besteci George Handel ünlü gitarist Jimi Hendrix'in komşusu idi - kuşkusuz iki yüzyıllarca birbirinden ayrılmışlardı. Handel 25 Brook Caddesi'ndeki Londra'da yaşarken, Hendrix 23 Brook Caddesi'nde bir süre yaşıyordu. Her ikisi de dönemlerinde müzik gelişiminde büyük etkisi olan inanılmaz müzisyenlerdendi.
5. 5. Hoover Barajı üzerindeki trajedi
Hoover Barajı'nın yapımı sırasında hayatını kaybeden ilk insanlardan biri, hazırlık çalışmalarını yürütürken 20 Aralık 1922'de ölen George Tierney idi. İnşaat sırasında ölen en son kişi George'un oğlu Patrick Tierney idi. Ayrıca 20 Aralık'ta öldü.
6. 6. Birbirlerini bulan arabalar
1895'de Ohio eyaletinde iki araba çarptı. Bu kazanın özelliği, bu süre zarfında, otomobil üretimi sadece yeni başlamıştı ve Ohio'da sadece iki araba vardı. Ne yazık ki, o sırada otomobil kazaları belgelenmemiştir ve bu nedenle bu davanın resmi kayıtları atlatılmamıştır.
7. 7. Lincoln ve Kennedy'nin biyografilerindeki tesadüfler
Lincoln, Şükran Günü arifesinde Kennedy, Paskalya'dan hemen önce öldürüldü.

Her ikisininde dört çocuğu vardı.

Her ikisininde Billy Graham adında bir arkadaşı vardı.

Kennedy'nin Bayan Lincoln adlı bir sekreteri vardı. Başkan Lincoln'ün John adlı bir sekreteri vardı
8. 8. İlk ve son askerler
Birinci Dünya Savaşı sırasında öldürülen ilk ve son İngiliz askerlerinin mezarları birbirinden 6 metre uzakta bulunur ve temel taşları birbirlerine bakar. Bu düzenleme hiçbir şekilde kasıtlı değildi.
 
9. 9. Şanssız kardeşler
Temmuz 1975'te, Bermuda Adaları'nda yaşayan 17 yaşındaki Erskine Lawrence Ebbin, taksi çarptığında motosikletindeki yol boyunca sürüyordu. Hemen hemen bir yıl önce, Temmuz ayında da, Erskine'in 17 yaşındaki kardeşi öldürüldü. Aynı motosiklete biniyordu ve bir taksiyle de öldürüldü. Tekerleğin ardında aynı sürücü vardı ve aynı yolcu taşıyordu