Boğalar için kazanç zamanı!

Filiz Özkol / filizozkol@yahoo.com |  14 Mayıs 2017 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 14 05 2017 - 2:30

Merkür, finans evinden Boğa burçlarına ay boyunca destek vererek kazanç sağlıyor. Enerjileri yüksek olacak Boğalar, yanlış anlaşılma korkusu yaşayabilecekler. Zaman zaman dinlenmeyi unutmamalılar


Ayın gezegen hareketleri

Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda kalacak daha sonra İkizler burcunda yer alacak. Mars da ay boyunca İkizler burcunda hareket edecek. Merkür Boğa’da, Venüs Koç burcunda ilerlemeye başlayacak. Jüpiter Terazi’de Satürn Yay’da geri gitmeye devam edecek. Korkularımızla başa çıkmayı öğrenmeliyiz. İçinde bulunduğumuz şartları yeniden düşüneceğiz. Sınırlarımızı bilmek isteyebiliriz. Sonradan pişman olacağımız konular canımızın sıkılmasına neden olabilir. Enerjimizi doğru kullandığımızdan emin olmalıyız. İçsel sorgulamamızı yaparken, geçmişte öğrendiğimiz şeylerin şimdiki yaşantımıza yansımalarından faydalanacağız.

Sevdiğiniz işi yaptığınız zaman daha başarılı olduğunuzu göreceksiniz. Mars dönemlerinde, tartışmalarda üstünlük sağlayacak, karşı taraf üzerinde etkin fikir hakimiyeti sağlayacaksınız. Yıl boyunca Satürn sekizinci evinizde ilerleyecek, miras ve geçmişten size verilmesi gereken maddi kazançları belirleyecek.

Kazançlarınızı dengelerken zorlanıyorsunuz. Şartlarınızı düzenlemeye çalışacaksınız. Satamadığınız bir mülkünüz ve mirasınızla ilgili olaylar çözüm sağlayacak. Bu yıl da hırslı ve başarılı olmaya devam edeceksiniz. Para size başkalarının yaratacağı fırsatlar üzerinden gelecek. Para gezegeniniz Merkür, yıl içinde burçları dolaşırken değişik konularda size şans kapılarını açacak. Mars’dan önemli destek alacaksınız. Bir Boğa olarak hayatınızı kendiniz planlamak istersiniz. Bazı değerlerinizi yeniden gözden geçirmek ve bağlarınızı denetlemek zorunda kalabilirsiniz. Derin hislerinizle yüzleşeceksiniz.

Güneş kişisel evinizde

20 Mayıs’a kadar Güneş’in etkisiyle, güçlü dostlardan yardım alacaksınız. Bazı Boğalar aile büyüklerinden destek görecekler ve önemli adımlar atacaklar. Sanatla ilgilenenler çabalarına karşılık bulacaklar. Çevrenin desteğiyle güçlü organizasyonların altına imza atacaklar ve yeni yapıtlar ortaya çıkaracaklar. Yoğun tutkularınız ön planda olacak. Enerji kapasitenizin sınırlarını zorlayacaksınız. Ayın ilk haftası geçen aydan kalan işlerinizi tamamlayacak, önemli kararlar alacaksınız. Ayın son günlerinde maddi kazançlarınızla ilgili çalışmalar ön planda olacak.

Merkür para kazandırıyor

Merkür finans evinizden ay boyunca size destek vermeye devam ediyor. Akıllı ve güçlü kişilerle tanışabilir iş birliğine girebilirsiniz. Size gelecek öneriler, bilgi dağarcığınızın artmasına neden olacak ve önünüzü açacak. Paranızla ilgili hiç kimseye sır vermek istemeyeceksiniz. Bu dönemde çalışma yaşamınız ön planda olacak. Yapmanız gereken işler konusunda kendinizi yetersiz hissedebilir ve bu özelliğinizi kapatmak için çevrenize karşı baskıcı davranışlar içinde olabilirsiniz. Her türlü gücün arkasında maddi değerler arayabilirsiniz. Maddi konuların sizin için her zaman çok önemli olduğunu biliyorsunuz. Kariyerinizle ilgili başarı size parayı da getirecek. Yaptığınız işi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz.

Venüs ruhsal evinizi etkiliyor

Venüs 12. evinizde ilerlerken, gizemli havalara girmenize neden olacak, karmaşa yaratacak. Paylaşmadığınız içsel savaşlarınız size kısır döngüler yaşatacak. Söylenecek çok şeyiniz olmasına rağmen fikrinizi beyan etmeniz gereken konularda farklı bir şekilde sessiz davranabilirsiniz. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve planlar yapmaya ihtiyacınız var. Hızlı düşünüyor fakat iş uygulamaya geldiği zaman kendinize sınırlar koyuyorsunuz. Yardım etme duygunuzun yoğun olmasından dolayı gizli kalmasını istediğiniz yapıcı faaliyetlere de katılabilirsiniz.

Yardım bekleyenler var

Yeni tanıştığınız ve sevdiğiniz birçok arkadaşınızın projesine yardım edebileceğiniz bir dönem. Dikkatli olmanız gereken bir durum söz konusu. Yanlış seçimlerinizin sizi zarara uğratmasını istemiyorsanız, yardım etme duygunuzu dengelemelisiniz. Güneş Neptün Uranüs Satürn açısı güçlü durumda. Büyük düşünüyor ve büyük oynuyorsunuz. Duygularınızın yanılmadığını görmek size mutluluk verecek. Akılcılığınız oldukça başarılı bir performans içinde gelişecek.

Dinlenmeye zaman ayırmıyorsunuz

Uzun soluklu koşuşturmalarınız arasına kısa dinlenme molaları koyabilirsiniz. Kendinize olumlu uğraşlar bulabilir ve zihninizi dinlendirebilirsiniz. Ailenizin sağlığı ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Kesici ve yakıcı aletlerden uzak kalmalısınız. Aşırı enerjinin size vereceği zararları unutmamalı ve cinsel yaşamınızda dengeyi korumalısınız. Katılacağınız grup yemeklerinde kontrolü elden bırakmayın. Yolculuklarda dikkatli olmalı ve kazalara karşı temkinli hareket etmelisiniz.