Uyurken horlayanlar bu habere dikkat! 11 October, 14:03'de eklendi

İnsan vücudunda birbiriyle ilgisiz gibi görünen bağlantılar, sağlığımızla ilgili ipuçları veriyor.

1.
İnsan vücudunda birbiriyle ilgisiz gibi görünen bağlantılar, sağlığımızla ilgili ipuçları veriyor.
 
2.
Bunlardan biri, ses ve boy arasındaki ilişki. Son yapılan araştırmalar, bir insanın sadece sesini duyarak boyu hakkında fikir sahibi olabileceğimizi ortaya koyuyor.
 
3.
Alt gırtlak titreşimi adı verilen ve alt solunum yollarından çıkan ses, boy uzadıkça, azalıyor. Bu da, uzun boylu insanların alçak sesle konuşmasını açıklıyor.
4.
Başka bir ilginç gerçek de, ciltteki kırışıklıklarla ilgili.
5.
Kalp hastalıkları riski ve cilt üzerinde ilişki üzerine bir grup insan üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, vücudunda en az kırışıklık bulunan kişilerin, daha düşük, yüksek tansiyon ve kalp hastalığı riski taşıdığı tespit edildi.
6.
Yapılan bir araştırma, diş sağlığı ve bunama arasındaki ilişkiyi ortaya koyuyor. Çiğneme kabiliyeti daha iyi olanların, bunama riskine daha az maruz kaldığı tespit edildi. Fakat bunama öncesi zekadaki gerilemenin diş bakımı ve çiğneme üzerinde de etkisi olabileceği belirtiliyor.
7.
Aort damarındaki esneklik, yakında parmaktan alınan nabız ile ölçülebilecek. Bu damardaki sertleşme, kalp krizinden ölüm riski veya inme riskini artırabiliyor. Daha önce sadece kasık bölgesindeki damarlar incelenerek bu sertleşme 
gözlemlenebiliyordu.
 
8.
Tayvan’da yapılan bir araştırma ise, uyku apnesi şikayeti olanlarda, apne sonrası 5 yıl içinde glokom denilen ve körlüğe yol açabilen bir hastalığa yakalanma riskinin iki kat fazla olduğunu gösteriyor.
9.
Uykuda rahat nefes alamama sonucu meydana gelen oksijen kaybı, göz sinirlerine hasar veriyor. Kandaki gaz seviyesini normalin üstünde artırıyor. Her iki durum da glokoma yol açıyor.
10.
Vücuttaki başka bir bağlantı ise dudaktaki uçuk ve hafıza arasında.
11.
Columbia Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, uçuk ve Alzheimer ve bunama arasında bir bağlantı var.  8 yıl boyunca 59 ve 79 yaşları arasındaki insanlar üzerinde yapılan araştırmada, Tip 1 ve Tip 2 herpes simpleks (uçuk) virüsüne maruz kalanların hafızasının daha da kötüleştiği tespit edildi.
12.
İşaret parmağının boyu ise kanser riskini ölçmeye yarıyor
13.
İşaret parmağı daha uzun olanların, prostat kanserine yakalanma riskinin daha az olduğu araştırmalarla belirlendi.
14.
 Daha önceki araştırmalarda da uzun yüzük parmağının kalp rahatsızlıklarını azalttığı, sınavlarda başarı şansını artırdığı gibi olumlu yanlarından söz ediliyordu.Türkiye’de prostat kanseri akciğer kanserinden sonra ikinci sırada yer alıyor.
15.
El parmaklarınızın kişiliğiniz hakkında bir çok gerçeği ortaya çıkarttığını biliyor musunuz?
16.
İngiltere’de piyasaya çıkan 'The Finger Book' (Parmak Kitabı) adlı kitapta, birçok özelliğimizin parmak yapısına ve parmak uzunluğuna bağlı olduğu ifade ediliyor.
17.
İşte kitapta yer alan ifadelerden bazıları...
18.
Yüzük parmağı, işaret parmağından uzun olan bir insan;
19.
- Hassas ve dışa dönük biridir
 
20.
Risk almaktan korkmaz.
 
21.
- Normal bir insana göre daha agresif olur.
22.
- Müzisyenlik kabiliyetine sahip olur.
23.
- Genelde solak olur
24.
Yüzük parmağı, işaret parmağından kısa olan bir insan;
25.
- Genelde bayanlarda görülür.
 
26.
- İdari işler, ev dekorasyonu ve sağlık hizmetlerinde başarılı olur
27.
 
- Duygusal ve içine kapanık olur, korkuları ve kaygıları olur.
28.
Gözlerin arkasındaki küçük damarlar ise, beyin sağlığı hakkında ipucu veriyor. Bir araştırmaya göre, göz damarları daha geniş olan orta yaşlı insanlar, zeka testlerinde düşük puan aldı.
29.
- Şizofren olma olasılığı yüksektir.
30.
- Konuşarak etkileme kabiliyeti yüksek seviyededir.
31.
Yüzük parmağı, işaret parmağından eşit olan bir insan;
 
32.
- Başına buyruklardır
33.
 İnanmadıkları hiçbirşeyi söylemezler.
34.
Öfkelerini kendi içlerinde yaşarlar