Bir Candy Crush'a neler alınabilir? 09 November, 12:08'de eklendi

Nisan 2012'den bu yana 500 milyondan fazla tablet ya da akıllı telefona yüklenen Candy Crush 5,9 milyara dolara el değiştirdi. Peki bir Candy Rush nelere karşılık geliyor. İşte 5.9 milyon dolara neler alınabilir …

1. 2 adet Boğaz Köprüsü
Yavuz Sultan Selim adı verilen 3. köprünün inşaatı devam ediyor. 2012 yılında IC İçtaş ile İtalyan Astaldi firmalarının kazandığı ihalenin bedeli 2,5 milyar dolardı.  Candy Crush için ödenen tutarla boğaza 2 köprü daha yapmak mümkün. Geriye kalan 900 milyon doların üzerine bir miktar ekleme de yapılırsa, Avrasya Tüneli de finanse ediliyor.
2. 295 adet F-16
Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde de yaklaşık 270 adet bulunan F-16'ların maliyeti üzerindeki donanıma göre değişse de, ortalama fiyat 20 milyon dolar civarında.  5,9 milyar dolarla, Türk Hava Kuvvetleri'nin elindekinden daha fazla sayıda, yani 295 adet F-16 almak mümkün.
 
3. Neredeyse 2 adet Manchester United
 
İngiltere Premier Ligi'nin köklü takımlarından Manchester United'ın piyasa değeri 2,98 milyar dolar.
Bu tutar, takıma ait tüm oyuncu kontratlarından Old Trafford stadına ve tüm tesislere kadar her şeyi kapsıyor.  5,9 milyar $ 2 tane manchester united takımı alabilirsiniz
 
 
4. BM Mülteciler Fonu'nun açığı kapatılabilir
Özellikle Suriye'deki iç savaş nedeniyle Birleşmiş Milletler, mültecilerin temel ihtiyaçları için oluşturulan fonda büyük açıklar olduğunu bildirmişti.
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), çadır kentlerin kurulması, temel gıda ve sağlık yardımları için acilen 3,47 milyar dolar ilave fona ihtiyaç duyulduğunu açıklamıştı.
 
5. 73 adet Cristiano Ronaldo
Real Madrid'in Portekizli yıldızı, futbol dünyasının en çok gelir elde eden ismi.
ABD'li Forbes dergisinin, 2014'ün en çok kazanan 100 sporcusu listesine ikinci sıradan giren Ronaldo'nun toplam geliri 80 milyon dolardı.