Güzel poz vermenin 10 altın kuralı 04 November, 15:14'de eklendi

Mankenler fotoğraflarda nasıl mı güzel çıkıyor? Ya da fotoğraflarda kusurlarınızın kapanmasını mı istiyorsunuz? İşte Güzel poz vermenin 10 altın kuralını sizler için derledik…

1. Güzel poz vermenin 10 altın kuralı
Kural Bakışlarınızı odaklayın. Poz verirken gözlerinizi kamera lensinin biraz üzerine odaklayın. Başınızı hafifçe öne çıkarıp, çeneninizi aşağı indirin.
2. Güzel poz vermenin 10 altın kuralı
Kural Dilinizi dişlerinizin hemen arkasına yerleştirip gülümseyin. Bu hareket ifadenizi rahatlatacaktır.
3. Güzel poz vermenin 10 altın kuralı
Kural Omuzlarınızı vücudunuza hizalayın ancak kendinizi kasmayın. Daha doğal bir görüntü vermek isterseniz omuzlarınızı hafifçe geride tutabilirsiniz.
4. Güzel poz vermenin 10 altın kuralı
Kural Beyaz duvara karşı kıyafet denemesi yapın. Bir ağaç altında ya da pencere kenarında doğal bir ışık kaynağının altında durun. Yalnız bu noktada küçük bir detaya dikkat edin. Doğru renginizin ne olduğuna iyi karar verin.
5. Güzel poz vermenin 10 altın kuralı
Kural Kendinize kural edinin! Şekilcilikten uzak durun.
6. Güzel poz vermenin 10 altın kuralı
Kural Fotoğraflarda her şey olduğundan daha abartılı görünür. Bu yüzden kadınlar makyaj yaparken çok dikkatli olmalı. 30 yaşın altındaki bayanlar için biraz maskara ve dudak parlatıcısı; 30 yaş üstü bayanlar için ise kusurları biraz saklamak fotoğrafta güzel çıkmak için yeterli olacaktır.
7. Güzel poz vermenin 10 altın kuralı
Kural Klasik fotoğraf verme pozunu sık sık tekrarlayın. Vücudunuzu kameraya göre biraz yan döndürün. Bir ayağınızı diğerinin önüne koyun ve omzunuzu fotoğrafçıya yaklaştırın. Eğer yüzünüz önde olursa bedeniniz çok daha büyük görünür.
8. Güzel poz vermenin 10 altın kuralı
Kural Boydan çekilen pozlar için göbeğinizi içinize çekin ve omuzlarınızı geriye atın. Düz bir sırt ile kameraya gülümseyin.
9. Güzel poz vermenin 10 altın kuralı
Kural Fotojenik insanları ve güzel çıktığınız fotoğrafları inceleyin. En iyi açınızı belirleyin. En güzel çıktığınız fotoğraflara bakarsanız hep gülerken ya da iyi zaman geçirirken çekilmiştir. En iyi sonuçları kameradan korkmadığınız zaman alırsınız.
10. Güzel poz vermenin 10 altın kuralı
Kural Fotoğraf çekilmeden önce gözlerinizi kapatın ve tam çekmek üzereyken yavaşca açın.
11. Yoksa sonunuz böyle olur :)))))))