• Haberler »
  • Gündem Haberleri »
  • Arefe günü mesajları! Yazılı, dualı, resimli Ramazan arefesi mesajları 2021 ile Peygamberimizin Arefe günü hadisleri…

Arefe günü mesajları! Yazılı, dualı, resimli Ramazan arefesi mesajları 2021 ile Peygamberimizin Arefe günü hadisleri…

12 Mayıs 2021 Çarşamba - 10:40 | Son Güncelleme : 12 05 2021 - 10:40

Arefe günü mesajları Twitter, Facebook, İnstagram gibi platformlarda paylaşılmak, bayramın müjdecisi arefe günü duygularını anlatmak isteyenler sorgulanıyor. Ramazan ayına veda ederken, arefe günü mesajlarını derledik.


Ramazan Bayramı’nın müjdecisi arefe günü bugün idrak ediliyor. Arefe günü idrak edilirken, arefenin anlam ve önemini paylaşmak için arefe günü ile ilgili sözler, mesajlar araştırılıyor. İşte Yazılı, dualı, resimli arefe günü mesajları…

AREFE GÜNÜ MESAJLARI 

Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli arefe dileğiyle.
Bugün #Arefe! Mükâfatından mahrum kalmayalım. Hayırlısı ile bayrama kavuşmak dileğiyle#Arefe gününüz kutlu olsun.

Arefe günü tutulan oruç ile Ramazan’a veda ediyoruz. Allah seneye de bizleri Ramazan’a ulaştırsın inşallah.

Kalbimizde Ramazan’a veda etmenin hüznü ve Bayram’a kavuşmanın neşesi.Vefat eden sevdiklerimiz başta olmak üzere, hepimiz için rahmet, mağfiret ve azaptan kurtuluş diliyoruz.

Hayatınızdaki tüm bekleyişlerin arefe günü bayramı beklediğiniz gibi olması dileklerimle. En güzel bayramlara erişebilmeniz duasıyla.

Bütün bekleyişlerinizin, arefe günü bayramı bekleme tadında olması dileğiyle.....


Bugünün feyiz ve bereketi üzerimizden eksik olmasın. Niyetlerimiz makbul, amellerimiz kabul olsun #arefe günümüz kutlu olsun.

Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın. Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun.

Bir avuç dua,bir kucak sevgi, kapatır mesafeleri ve birleştirir gönülleri kalbiniz nur, haneniz huzur dolsun. Arefe Gününümüz kutlu Olsun.

Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla, Arefe gününüz kutlu olsun.

En güzel bayramlara hep birlikte sağlıkla ve huzurla erişebilmek dileğiyle Arefe gününüz kutlu olsun.

Oruçlarınızın sevabıyla günahlarınızdan arındığınız bir Arefe günü olsun. Arefe gününüz kutlu olsun.

Heyecanla bayramı gözlediğimiz bugünde son orucunuz kabul, bekleyişleriniz hayırlara vesile olsun, arefe gününüz kutlu olsun.

Sizlere en güzel ve coşkulu olan bayramları müjdeleyen bugünde en güzel bayramlara erişebilmeniz duasıyla. Arefe gününüz kutlu olsun.


Bir avuç dua, sıcak bir mesaj, bir kucak sevgi, kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri kalbiniz nur, haneniz huzur dolsun. Arefe Gününüz Kutlu Olsun.

Peygamberimizin Arefe günü hadisleri

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) şöyle buyurmuştur “İhlas suresini kim arefe günü akşamı 1000 defa okursa Allahü Teala ona istediğini verir.”

Peygamber Efendimiz bugün için “En hayırlı, kabulü şayan olan dua, Arefe Günü yapılan duadır” şeklinde bir Hadis söylemiştir.