Dünyanın En Güzel Kitapçıları 04 August, 0:22'de eklendi

Bu kitapçılardan çıkmak istemeyeceksiniz...

1. Livraria Lello & Irmao, Portekiz
Harry Potter hayranları için, bu kitapçı, tanıdık gelebilir. Neo-gotik cephe, ağır bir şekilde dekore edilmiş duvarlar, süslü sütunlar ile birlikte vitray tavanlar sizi alıp bambaşka diyarlara götürüyor.
2.
Libreria Acqua Alta, İtalya
Sadece Venedik’te, bir kürekli teknede, gondol ve hatta küvet içinde bile binlerce kitap bulabilirsiniz.
3. Shakespeare and Company, Fransa
Dar koridorlar ve kitaplar üzerinde yığılmış kitapları sevenler için, Paris’in sol yakasında bulunan bu mütevazi kitapçı da her yıl binlerce müşteri çekiyor. Üstelik dünyanın çeşitli yerlerinden.
4.
Librería El Ateneo Grand Splendid, Arjantin
Hem bir tarihi hem de mimarinin en güzel yanlarını içinde barındıran bu kitapçı dükkanı her insanın görüp de geri dönmeyi istemeyeceği türden bir kitapçı dükkanıdır.  Bu bir milyondan fazla kişinin her yıl bu görkemli kitapçıyı ziyaret ettiği bilinmektedir.
 
5. Polare Maastricht, Hollanda
700 yaşındaki Katolik kilisesi, nasıl da süslü bir kitapçı dükkanına dönüştürülür, işte örneği! Bu merdivenler, asansörler ve yürüyüş yolları ile büyük bir üç katlı kitaplığa ev sahipliği yapmaktadır.
6. Libreria El Pendulo, Meksika
Raflar arasında dolaşmanın yanı sıra,kahvenizi yudumlama imkanı da veren bir kitap kafe ve bir kitapçı arasındaki bu çapraz canlı müzik ya da stand-up komedinin tadını çıkarmak için harika bir yer.
7. The American Book Center, Hollanda
Amerikan Kitap Merkezi veya sadece ABC, Amsterdam kültürlü kentinde İngiliz edebiyatının tanıtımında önemli bir rol oynar.
8.
Ler Devagar, Portekiz
1864 yılında inşa edilmiş bir binada eski bir fabrika olan bu yerde önceleri tekstil işinin yapıldığı biliniyor.