Şampiy10
Magazin
Gündem

SİYASET HABERLERİ

Bahçeli'den 'İmamoğlu kararı' açıklaması: Operasyonun hedefi CHP Genel Başkanı'dır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medyadan İmamoğlu davasındaki kararla ilgili açıklama yaptı. Bahçeli "Operasyonun hedefi CHP Genel Başkanıdır. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına soğuk ve şaşı bakanların Saraçhane tantanasına can havliyle sarılması, İP Başkanı’yla İmamoğlu’nun sevinç içinde kucaklaşmaları, bu şarkı burada bitmeyecek nakaratları tam bir düzenbazlıktır." dedi.

Bakan Soylu: 136 kişinin malvarlığına el konuldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yasa dışı bahisten elde edilen paraları kripto borsası üzerinden yurt dışına çıkarttığı tespit edilen suç örgütüne yapılan operasyonun detaylarını paylaştı. Bakan Soylu, “Bu organizasyonu gerçekleştiren ve Halil Falyalı’nın yakınları da dahil olmak üzere yaklaşık toplam 136 kişi sadece organizatör olarak tespit edilmiştir. Bu tespit edilen organizatörlerin şu ana kadar 808 milyon maddi varlıklarına el konulmuştur, bu daha bir başlangıçtır. Bugün yaptığımız operasyonla birlikte 136 kişinin şu ana kadar 101 kişisi gözaltına alınmıştır” dedi.

Samsun'da gençlerle buluşma! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ucuz doğal gaz müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'da düzenlenen Gençlik Buluşması'nda gençlerle bir araya geldi. Erdoğan, Karadeniz gazıyla ilgili, "İnanıyorum ki sizler oradan doğalgaz veya petrol çıktığı zaman nasıl bir heyecan duyacaksınız, orada başarıyı adeta yaşayacaksınız. Siz o başarıyı yaşarken biz de İstanbul'da Ankara'da o heyecanı yaşıyoruz. Bütün bunlar bizi yurt dışına muhtaç olmaktan sayenizde kurtaracak. Biz bize yeter hale geleceğiz. Ama 8 sene ama 10 sene. Bunu başardıktan sonra vatandaşımıza daha ucuz doğalgaz verme imkanına ulaşacağız." ifadelerini kullandı.

© Copyright 2023

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.