Şampiy10
Magazin
Gündem

KPSS iptal kararı nasıl verildi? KPSS olayında FETÖ parmağı var mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan KPSS sürecini anlattı!

KPSS ile ilgili yeni gelişmeler gelemeye devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya'nın Soçi kentindeki ziyareti dönüşü basın mensuplarının KPSS'nin iptali ile ilgili süreç hakkındaki soruları yanıtladı. Peki, KPSS iptal kararı nasıl verildi? KPSS olayında FETÖ parmağı var mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan KPSS iptal süreci ile ilgili açıklamaları!

ABONE OL
Vatan Haber

KPSS soruşturması devam ederken ilk ön rapor yayımlandı. Sınavın iptali sürecine varan gelişmeler ve KPSS sorularının sızdırılması ile ilgili gelişmeleri ve atılan adımlar ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentindeki ziyareti dönüşü basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Peki, KPSS iptal kararı nasıl verildi? KPSS olayında FETÖ parmağı var mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan KPSS iptal süreci ile ilgili açıklamaları!

KPSS İPTAL KARARI NASIL VERİLDİ?

KPSS süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan olayın ardında FETÖ parmağının olup olmadığına ilişkin soruları da yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KPSS ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

“FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük. Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık. Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik. Üst düzey de bir ekip oluşturduk ve bu ekiple çalışmalarına anında başladılar. Atamayı yaptığımız gibi çalışmayla da hemen ertesi sabah çıktı basın toplantısını yaptı ve önümüzdeki ayın 17’sinde de süreci başlatma kararını aldık. Sınavı iptal edilenlerden herhangi bir ücret talebi de kesinlikle olmayacak. ÖSYM, bundan sonraki süreci, kademeleri de inşallah en güzel surette devam ettirerek, şaibeleri de ortadan kaldırarak yoluna devam edecek.”

Diğer Haberler

  1. Çılgın Sayısal Loto sonuçları sorgulama: 30 Kasım Sayısal Loto çekilişinde büyük ikramiye...
  2. Olaylı derbinin şüphelilerinden 19’u tutuklandı
  3. Bakan Yanık: Düzce depreminde zarara uğrayan hanelere ilk etapta eşya zararı yardımı yapılacak
  4. Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde yaralanan asker şehit oldu
  5. Meteoroloji'den 'kuvvetli yağış' uyarısı
  6. Sahte doktorun ifadesi ve olayı! Ayşe Özkiraz kimdir, kaç yaşında, nereli? Sahte doktor olayı nedir, kaç hastaya ameliyat yaptı? İşte sahte doktorun hikayesi…
  7. Bakan Soylu: Çin Başkonsolosluğu önündeki olaya ilişkin tahkikat başlatıldı
  8. MLKP ve PKK'dan kaçan 3 terör örgütü üyesi teslim oldu
  9. Elektrikler ne zaman gelecek 30 Kasım 2022? AYEDAŞ ve BEDAŞ planlı elektrik kesintileri!
  10. Genel Hayata etkili ne demek, Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi nedir? Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan etmek ne anlama geliyor?

© Copyright 2022

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.