Şampiy10
Magazin
Gündem

Ev hanımlarına tuzak kurarak büyük vurgun! Bakanlık imzalı belge bile var

Dolandırıcılar sosyal medya üzerinden iş vaadi onlarca vatandaşları mağdur ettiği ortaya çıktı. Ev hanımlarını hedeflerin koyan dolandırıcılar önce güven kazanıyor, sonra da istedikleri parayı alıp kayıplara karışıyor. Olayla ilgili operasyon başlatan polis ekipleri ise ilginç detaylara ulaştı.

ABONE OL
Vatan Haber

Fırsatçılar akılalmaz yöntemlerle vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Özellikle sosyal medya ortamında gözüne kestirdiği insanların yüzlerce lirasını gasp eden dolandırıcılar, bu kez de iş vaadi ile birçok kişiyi ağına düşürdü. İzmir Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün son operasyonunda skandallar zinciri ortaya çıktı.

CNN Türk'te yer alan habere göre; Instagram üzerinden hedef kitle olarak ev hanımlarını seçen dolandırıcılar, “Ek iş, evde sabun paketleme işi, vb.” gibi reklamları paylaşarak dikkatleri üzerinde çekti. İşe girmek amacıyla iletişime geçen vatandaşlardan “sigorta ücreti, evde sabun paketleme işi için ön ödeme, kaparo ücreti, vergi ücreti, sipariş ücreti, kargo ücreti vb.” adı altında bir miktar para istedi.

Şüpheliler daha sonra ise mağdurlardan yine “sigorta ücreti, fatura ücreti, vergi ücreti ve dosya masrafı” adı altında para aldı. Bu işlemlerin legal olduğuna inandırmak adına da mağdurlara; sahte olarak düzenlenmiş üzerinde Adalet Bakanlığının resmi kurum logosu ve sitesine ait ekran resmi ile Hazine ve Maliye Bakanlığının logosunu kullanarak sahte şirket isimlerinin bulunduğu çeşitli belge, vergi levhası ve resim gönderildi.

Fırsatçılar, bu olayla sadece İzmir’de 14 şahsı 35.000,00 TL, ülkemiz genelinde ise 500 vatandaşı yaklaşık 4.500.000,00 TL dolandırdı. Skandal sonrası; Adana, Antalya, Hatay, Kastamonu, Mersin ve Van’da operasyon başlatıldı. Çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Diğer Haberler

  1. Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Dikkat çeken tazminat kararı
  2. Çılgın Sayısal Loto sonuçları sorgulama: 30 Ocak Sayısal Loto çekilişinde büyük ikramiye...
  3. On Numara sonuçları açıklandı! 30 Ocak On Numara çekilişinde kazandıran numaralar...
  4. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kadın istihdamı açıklaması: Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık
  5. Sağlık Bakanı Koca'dan SMA ilacı açıklaması!
  6. Millet İttifakı Ortak Mutabakat metnini açıkladı
  7. Menderes'in idamını fotoğraflayan İsmail Şenyüz hayatını kaybetti
  8. Bayıla bayıla yiyeceğiniz Tatar böreği tarifi! Gelinim Mutfakta Erzurum Tatar böreği nasıl yapılır?
  9. Bakan Koca'dan 'Ömür Erez' açıklaması: Adalet, şiddete cevabını verdi
  10. Bakan Bozdağ: Artık her yerde ara buluculuk yapılamayacak

© Copyright 2023

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.