Şampiy10
Magazin
Gündem

Ersin Arıoğlu kimdir, aslen nereli, ölüm nedeni ne? Dr. Ersin Arıoğlu neden öldü?

Çanakkale Köprüsü, TOGG Fabrikası ve Avrasya Tüneli gibi devasa yapılara imzasını atan şirketler arasında yer alan Yapı Merkezi Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Arıoğlu hayatını kaybetti. Peki, Ersin Arıoğlu kimdir, aslen nereli, ölüm nedeni ne? Dr. Ersin Arıoğlu neden öldü?

ABONE OL
Vatan Haber

Yapı Merkezi Kurucu Ortağı ve Onursal Başkanı Ersin Arıoğlu yaşamını yitirdi. Ersin Arıoğlu, 29 Mart 2023 Çarşamba günü Altunizade Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde kılınacak öğle namazı sonrası, Aşiyan Mezarlığı’na defnedilecek. Peki, Ersin Arıoğlu neden öldü? Ersin Arıoğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşındaydı?

ERSİN ARIOĞLU KİMDİR, ASLEN NERELİ?

1940 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Arıoğlu, 1963 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden İnşaat Yüksek Mühendisi olarak tamamladı. 1969 yılına kadar aynı fakültenin yapı statiği kürsüsünde öğretim görevlisi ve asistan olarak akademik hayatına devam etti.

Arıoğlu, 1965 senesinde İstanbul'da Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'yi kurdu. İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Ersin Arıoğlu, holding bünyesinde dünya çapında işlere imza attı. 1965 yılından bugüne inşa edilen 4.200 km'nin üzerinde ray hattı, 63 adet raylı sistem, 448 adet istasyon yapılırken 10 bin km su sızdırmaz boru ile 55 ülkede yüzlerce noktaya temiz su iletilmesi; faaliyetlerini yürüttü.

Ersin Arıoğlu, 1965 senesinde İstanbul'da Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A. Ş.'yi kurdu. 1969'dan Kasım 2002'ye kadar bu şirketin başkanlığını yaptı. Kasım 2002'de CHP’den TBMM'ye milletvekili olarak seçildi. Temmuz 2007'den itibaren Yapı Merkezi Holding A. Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürüttü. Yapı Merkezi, Avrasya Tüneli ve 1915 Çanakkale Köprüsü gibi projeleri hayata geçiren şirket olarak biliniyor.

ERSİN ARIOĞLU NEDEN ÖLDÜ?

Ersin Arıoğlu’nun ölümüne ilişkin detaylı bir bilgi henüz paylaşılmadı. Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Arıoğlu’nun hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Ersin Arıoğlu, yarın Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde kılınacak olan öğle namazını müteakiben Aşiyan Mezarlığında toprağa verilecek.

 

 

 

 

 

 

 

Diğer Haberler

  1. Hafize Gaye Erkan kimdir? Nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu?
  2. Kemal Kılıçdaroğlu kararını verdi! Kurultaya CHP'nin başında girecek
  3. TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: İstanbul'u 120 milyon doların üzerinde gelir bekliyor
  4. Seyitgazi'de sel suları çekildi, temizlik ve onarım başladı
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemin ederek görevine başladı
  6. Ankara'da sağanak; yollar göle döndü
  7. Evinde 3 Hint tavus kuşu bulundu; 5 bin 252 TL ceza uygulandı
  8. Bakan Varank'tan yeni Kabine açıklaması: Değişiklikleri göreceğiz
  9. Adana'da 3.9 büyüklüğünde deprem
  10. İzmir'de el yapımı patlayıcıların ele geçirildiği operasyonda 6 tutuklama

© Copyright 2023

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.