Şampiy10
Magazin
Gündem

Diyarbakır'da vahşet! 6 yaşındaki kız çocuğu boğularak öldürüldü

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, anne ve babası tarafından dedesine emanet edilen 6 yaşındaki kız çocuğunun cansız bedeni, evin bahçesindeki duvarın dibinde bulundu. Küçük kızın yapılan ön otopsisinde boynunda ip izi olduğu belirlendi.

ABONE OL
İHA

Diyarbakır'da annesi ve babası tarafından dedesine emanet edilen 6 yaşındaki kız çocuğu evin bahçesinde ölmüş olarak bulundu. Boynunda ip izi tespit edildi.

Olay, dün akşam saatlerinde Bismil Tekel Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, Evin Teker’in anne ve babası köylerde buğday toplamak için sabah evden çıkarken 6 yaşındaki kızlarını da dedesi İsmet Teker’e bıraktı. Anne ve babası evden çıkan Evin, dedesinin evinin bahçesinde oyun oynamaya başladı. İddiaya göre bir süre uyuyan dede İsmet Teker, uyandıktan sonra küçük kızı bahçe duvarında hareketsiz bir şekilde dururken buldu.

KURTARILAMADI

Yakınları tarafından Bismil Devlet Hastanesine kaldırılan küçük kız burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Küçük kızın yakınları hastanede verdikleri ilk bilgide çocuğun sara hastası olduğunu, nöbet geçirdiğini, nöbet geçirdiği esnada kimse yanında olmadığı için bir saate yakın nefessiz kaldığından dolayı öldüğü bilgisini verdi.

BOYNUNDA İP İZİ OLDUĞU BELİRLENDİ

Acil doktorların yaptığı ilk incelemede, çocuğun boynunda ip izi olduğu ve Evin'in iple boğularak öldürüldüğünün belirlenmesi üzerine emniyete haber verildi.

Dede İsmet Teker, savcılığa verdiği ifadede akşam evin balkonunda otururken uykuya daldığını, belirli bir miktar uyuduktan sonra uyandığını, uyandığında torunu Evin’i etrafında bulamayınca onu aramaya başladığını söyledi. Torunu Evin’i duvar dibinde oturur vaziyete ve kafasını da duvara dayalı halde bulduğunu aktaran İsmet Teker, onun orada uyuduğunu sandığını uyandırmak için seslendiği ve yokladığı esnada torunun cansız bedeni yere yığıldığı bilgisini verdi.

Küçük kızının cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna sevk edilirken olaya ilgili savcılık soruşturma başlattı.

Diğer Haberler

  1. Elektrikli ısıtıcı yatağın üzerine devrildi! Engelli 2 kardeşten biri öldü
  2. MSB: Yunanistan'a geçmeye çalışan 3 FETÖ mensubu yakalandı 
  3. Bakanlıktan '15 Temmuz bağışları' ile ilgili açıklama: Amacı dışında kullanılamaz
  4. Göçmen kaçakçılığına darbe: 17 gözaltı
  5. Sömestr tatili ile ilgili açıklama geldi! Sömestr tatili süresi uzatılacak mı? Herkes merak ediyordu...
  6. Safiye Soyman ve Faik Öztürk hakkında şok iddia! 'Tanınmış kişiler olduğu için verdik'
  7. Doğu Akdeniz ile ilgili son dakika açıklaması! Kıta sahanlığı 9 kez ihlal edildi
  8. Merkez Bankası faiz kararını açıkladı mı? 20 Ocak TCMB faiz kararı ne oldu, arttı mı sabit mi tutuldu? Ocak MB faiz kararı!
  9. TOKİ Ardıçlı kura sonuçları 2022 açıklandı mı? Konya TOKİ Ardıçlı kura sonuçları isim listesi nasıl sorgulanır? İşte Ardıçlı TOKİ 5. etap kura sonuçları sorgulama!
  10. Omicron geçirdikten ne kadar süre sonra spor yapılabilir? Uzmanlar açıkladı

© Copyright 2022

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.