Şampiy10
Magazin
Gündem

EYT'de yaş sınırı olmayacak! Emeklilikte sadece 1 yıl fark

ABONE OL
EYT ile ilgili son dakika gelişmesi geldi. Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği EYT'de detaylar birer birer netleşiyor. EYT ile ilgili yeni yapılacak düzenlemeyle borçlanma ve iş başlangıç tarihinde değişiklik yapılacak. Öte yandan merakla beklenen emeklilikte yaşa takılanlar çalışmalarında emekli olanlara yapılacak kıdem tazminatı ödemeleri için önemli bir formül önerildi. Buna göre, aynı işyerinde emeklilikten sonra çalışmaya devam edenlerin kıdem tazminatlarının, işten ayrılırken ödenmesi için yasal düzenleme yapılabilir. Öneriye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da olumlu bakıyor. Vatandaşların emeklilik için merakla beklediği EYT düzenlemesinde yaş sınırı olmayacak. 8 Eylül 1999 tarihinde 18 yaşına giren kadın çalışan 2023'te 42 yaşında emekli olabilecek. Aynı yaş ve tarihte işe başlayan erkek çalışan da bir yıl sonra 43 yaşında emekliliğe hak kazanabilecek. İşte EYT ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

EN SON GALERİLER

  1. Staj sigortası başlangıç sayılacak mı, staj EYT torba yasada var mı? EYT staj mağdurları son dakika 2023! 1999 staj sigortası EYT sayılacak mı, staj EYT kapsamında girecek mi?
  2. Temmuzda asgari ücrete zam var mı, asgari ücrete zam yapılacak mı? Asgari ücret zammı 2023! Asgari ücrete yüzde kaç zam yapılacak 2023?
  3. Kamu şeflerine 3600 ek gösterge verilecek mi? Şeflere 3600 ek gösterge torba yasada var mı, 3600 ek gösterge kamu şefleri kapsıyor mu?
  4. Memura yüzde 15 ek zam var mı, seçim zammı olacak mı? Memura bayram ikramiyesi verilecek mi 2023, memura yeni zam gelecek mi?
  5. Uzman jandarma okulu torba yasada var mı? Uzman jandarma okulu emeklilikten sayılacak mı? Uzman jandarma okulu hizmetten sayılması 2023!
  6. Sağlık Bakanlığı 2023/5 tercih kılavuzu ve Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru yap ekranı! KPSS 2023 5 tercih kılavuzu nitelik kodları ve Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları nelerdir?
  7. Sağlık Bakanlığı personel alımı 2023 5 tercih kılavuzu! İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı 2023 başvuru nasıl yapılır, personel alımı şartları nelerdir? İşte Sağlık Bakanlığı atama kılavuzu 2023
  8. Nisanda memura ek zam var mı? Memura zam yapılacak mı, memura seçim öncesi ara zam olacak mı? İşte memura bayram ikramiyesi, seyyanen zam, refah zammı!
  9. EYT’lilere son dakika ‘kod-8’ uyarısı! İlk emeklilik maaşı için son 3 gün
  10. Emekli aylıklarına büyük zam! İlk maaş için tarih verildi, dikkat çeken EYT detayı

© Copyright 2023

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.