Şampiy10
Magazin
Gündem

İlk Evim İstanbul'da kura heyecanı sürüyor! Sıra Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ ile hayata geçirilen İlk Evim, İlk İşyerim projesi kapsamında İstanbul kuraları devam ediyor. Bugün 3 ilçe için kuralar çekilecek.

ABONE OL
Vatan Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ ile hayata geçirilen İlk Evim, İlk İşyerim projesinde Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçeleri için kura çekimi bugün başlıyor.

Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçeleri için yapılan kura çekimi 19 gün sürecek. 19 Nisan'da son bulacak TOKİ İstanbul kura çekimi ile 50 bin konutun hak sahibi belirlenerek 81 ilde yükselecek 250 bin sosyal konutun tüm hak sahipleri de belli olmuş olacak. Son kuraların tamamlanmasıyla TOKİ sonuçları noter onayından geçerek e-Devlet'e işlenecek.

TOKİ İstanbul kura çekiminin son etabı bugün başlıyor. TOKİ Arnavutköy Başakşehir Esenler kura çekimi ile 28.340 hak sahibi belirlenecek. TOKİ İstanbul kura çekilişi 16 Mart tarihinde Anadolu yakasında TOKİ Tuzla kura çekimi ile başlayarak dün çekilen TOKİ Çatalca ve TOKİ Silivri kura çekimi ile Avrupa yakasına geçti.

19 GÜN BOYUNCA SÜRECEK!

TOKİ eliyle hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi ‘İlk Evim’ projesinde 50 bin hak sahibinin belirleneceği İstanbul’da, 16 Mart’ta başlayan kura çekimlerinin ilk etabı Tuzla’da tamamlandı.

Tuzla’da inşa edilecek 20 bin 920 sosyal konut için kuralar noter huzurunda 16-29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Çatalca için 540 ve Selimpaşa için 200 asil ve yedek hak sahibi için kura çekiminin Silivri Alibey Spor Salonu’nda, 30 Mart’ta yapıldığı duyuruldu.

Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler ilçelerinde 28 bin 340 hak sahibi için yapılacak sosyal konut kura çekimleri de 1-19 Nisan tarihleri arasında Bağcılar Olimpik Spor Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Diğer Haberler

  1. Kiracılar ev sahiplerinden talep edebilir! Çoğu kişi bilmiyor, izin almak yeterli
  2. Rifat Hisarcıklıoğlu, yeniden TOBB Başkanı oldu
  3. İki il arası 70 dakikaya düşecek! Dev projede tarih belli oldu
  4. Milli Eğitim Bakanlığı ve Baykar'dan mesleki eğitimde iş birliği 
  5. Borsa İstanbul'da yükseliş sürer mi? Uzman isim CNN TÜRK'e yorumladı
  6. TÜİK büyüme rakamlarını açıkladı! Bakan Nebati: Türkiye en yüksek büyüyen ikinci ülke
  7. Ayçiçek yağı fiyatlarını düşürecek gelişme! Yüzde 50 arttı
  8. THY'den 'satılıyor' iddialarına yalanlama
  9. Borsa günü yükselişle kapattı
  10. 30 Haziran 2023 Süper Loto çekiliş sonuçları millipiyangoonline.com'da sorgulanıyor!

© Copyright 2023

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.