Şampiy10
Magazin
Gündem

Ön lisans KPSS ne zaman? 2022 KPSS ön lisans sınava giriş belgesi nasıl alınır? KPSS ön lisans saat kaçta, kaç soru sorulacak?

Üniversitelerin iki yıllık programlarından mezun olanların katıldığı 2022-KPSS ön lisans sınavına az bir süre kaldı. Sınava geri sayım devam ederken adaylar 2022 KPSS ön lisans sınava giriş belgesi, sınavın saatini ve sınava ilişkin detayları merak ediyor. Peki, Ön lisans KPSS ne zaman? 2022 KPSS ön lisans sınava giriş belgesi nasıl alınır? KPSS ön lisans saat kaçta, kaç soru sorulacak? İşte detaylar…

ABONE OL
Vatan Haber

Üniversitelerin iki yıllık ön lisans programlarından mezun olanların katıldığı KPSS ön lisans sınavına kısa bir süre kaldı. Adaylar hazırlıklarını tamamlarken KPSS ön lisans sınava giriş yerleri, sınav konuları ve sınavın süresine ilişkin detaylar merak ediliyor.

ÖN LİSANS KPSS NE ZAMAN?

Kamu Personel Seçme Sınavı Ön Lisans Sınavı (2022-KPSS Ön Lisans) 9 Ekim 2022 tarihinde uygulanacak.

2022 KPSS ÖN LİSANS SINAVA GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecekler.

KPSS ÖN LİSANS SAAT KAÇTA, KAÇ SORU SORULACAK?

Sınavda adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür testleri uygulanacak. Sınavın süresi 130 dakika olacak. DHBT, 27 Kasım 2022 tarihinde tek oturumda yapılacak ve cevaplama süresi 60 dakika olacak. Adaylar, sınav günü saat 10.00’dan sonra sınav binalarına, sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra sınav salonlarına alınmayacak. Adayların, KPSS Ön Lisans’da sınav süresinin ilk 100 dakikası tamamlanmadan ve son 15 dakikası içinde ve DHBT’de sınav süresince sınav salonunu terk etmeleri yasak olacak.

Diğer Haberler

  1. MEB'den 1 milyon 800 bin öğrenciye ücretsiz yemek
  2. ÖSYM ortaöğretim KPSS tercih kılavuzu 2022! KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman başlayacak, KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu yayınlandı mı?
  3. Bilgi Sarmal Türkiye Geneli deneme sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? TYT Türkiye Geneli Bilgi Sarmal deneme sonuçları sorgulama ekranı
  4. Bilgi Sarmal Türkiye Geneli deneme cevap anahtarı 2023 yayınlandı mı? TYT 23-24-25 Kasım A-B kitapçığı Türkiye Geneli bilgi sarmal deneme cevap anahtarı ne zaman açıklanacak?
  5. Bilgi Sarmal Türkiye Geneli deneme sonuçları ne zaman açıklanacak? Türkiye Geneli Bilgi Sarmal deneme sonuçları!
  6. MEB duyurdu! Öğretmenlik Kariyer Basamakları Takviminde güncelleme! Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sertifikası ne zaman verilecek?
  7. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YÖK arasında iş birliği protokolü
  8. POMEM sıralamaya giremedi ne demek? POMEM doğrulama kodu nedir?
  9. Bilgi Sarmal Türkiye Geneli deneme cevap anahtarı ve 29 Kasım TYT soru kitapçığı yayınlandı mı? Bilgi Sarmal Türkiye Geneli deneme sonuçları açıklandı mı?
  10. ÖSYM duyurdu! Adalet Bakanlığı sınav soru ve cevapları erişime açıldı! İşte Adli Yargı, İdari Yargı, Adli Yargı-Avukat sınavları çıkmış sorular!

© Copyright 2022

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.