Şampiy10
Magazin
Gündem

KPSS sınav takvimi değişti! KPSS sınav merkezi nasıl değiştirilir? ÖSYM’den KPSS sınav yeri değiştirme duyurusu!

ÖSYM’den sınav takvimi duyurusu! 2022 KPSS sınav yeri değiştirme işlemleri için adaylara uyarı yapıldı. KPSS’ye girecek adaylar Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden yeni KPSS sınavları için değişiklik yapabilecek. Peki, KPSS sınav merkezi nasıl değiştirilir? KPSS ne zamana ertelendi? KPSS ne zaman olacak? İşte ÖSYM KPSS sınav takvimi ve sınav yeri değiştirme işlemleri hakkında bilmeniz gerekenler…

ABONE OL
Vatan Haber

ÖSYM duyurdu! Yeni KPSS takvimi belli oldu! Sınava girecek adaylar için KPSS sınav yeri değiştirme işlemleri başladı. Adaylar sınav merkezi tercihlerini AİS üzerinden yapabilecek. Peki, KPSS sınav merkezi nasıl değiştirilir? KPSS ne zamana ertelendi? KPSS ne zaman olacak? İşte ÖSYM KPSS sınav takvimi ve sınav yeri değiştirme işlemleri hakkında bilmeniz gerekenler…

KPSS NE ZAMANA ERTELENDİ?

ÖSYM, yeni KPSS takviminin 17 Eylül'de başlayacağını, sınavı iptal edilen KPSS adaylarından girecekleri yeni sınavlar için herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini açıkladı.

ÖSYM KPSS SINAV YERİ DEĞİŞTİRME DUYURUSU YAYINLADI!

ÖSYM'nin sosyal medya hesabından yayımlanan duyuruda, 31 Temmuz 2022'de gerçekleşen 2022-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavlarının iptal edildiği, ÖSYM sınav takviminde yer alan 2022-KPSS Lisans Alan ve 2022-KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarının ileri bir tarihe ertelendiği anımsatıldı.

ÜCRET ÖDENECEK Mİ?

Yeni KPSS takviminin 17 Eylül 2022'de başlayacağı belirtilen duyuruda, sınavı iptal edilen KPSS adaylarından girecekleri yeni sınavlar için herhangi bir ücret talep edilmeyeceği kaydedildi.

KPSS SINAV MERKEZİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Duyuruda, adayların sınav merkezi değişikliği taleplerini AİS üzerinden gerçekleştirebileceği bildirildi.

Diğer Haberler

  1. MEB'den 1 milyon 800 bin öğrenciye ücretsiz yemek
  2. ÖSYM ortaöğretim KPSS tercih kılavuzu 2022! KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman başlayacak, KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu yayınlandı mı?
  3. Bilgi Sarmal Türkiye Geneli deneme sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? TYT Türkiye Geneli Bilgi Sarmal deneme sonuçları sorgulama ekranı
  4. Bilgi Sarmal Türkiye Geneli deneme cevap anahtarı 2023 yayınlandı mı? TYT 23-24-25 Kasım A-B kitapçığı Türkiye Geneli bilgi sarmal deneme cevap anahtarı ne zaman açıklanacak?
  5. Bilgi Sarmal Türkiye Geneli deneme sonuçları ne zaman açıklanacak? Türkiye Geneli Bilgi Sarmal deneme sonuçları!
  6. MEB duyurdu! Öğretmenlik Kariyer Basamakları Takviminde güncelleme! Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sertifikası ne zaman verilecek?
  7. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YÖK arasında iş birliği protokolü
  8. POMEM sıralamaya giremedi ne demek? POMEM doğrulama kodu nedir?
  9. Bilgi Sarmal Türkiye Geneli deneme cevap anahtarı ve 29 Kasım TYT soru kitapçığı yayınlandı mı? Bilgi Sarmal Türkiye Geneli deneme sonuçları açıklandı mı?
  10. ÖSYM duyurdu! Adalet Bakanlığı sınav soru ve cevapları erişime açıldı! İşte Adli Yargı, İdari Yargı, Adli Yargı-Avukat sınavları çıkmış sorular!

© Copyright 2022

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.