Şampiy10
Magazin
Gündem

SSK sicil no öğrenme ekranı! SSK sicil no nereden öğrenilir?

Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) bağlı olarak çalışanların sigorta durumlarını, primlerinin ödenip ödenmediğinin kontrolü ve emeklilik bilgilerini öğrenmeleri için kullanılan SSK sicil no pek çok kişi tarafından araştırılıyor. SSK sicil no bilgilerini bilmeyenler sorgulama işlemlerinin nereden yapılacağını merak ediyor. Peki, SSK sicil no nedir? SSK sicil no nereden öğrenilir? SSK sicil no sorgulama nasıl yapılır? SSK sicil no nasıl öğrenilir? SSK sicil numarası nerede yazar? İşte detaylar…

ABONE OL
Vatan Haber

Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) bağlı olanlara sigorta başlangıcında verilen SSK sicil no sügorta durumu, prim ödemeleri ve emeklilik bilgilerini öğrenmek isteyenler tarafından merak ediliyor.

SSK SİCİL NO NEDİR?

SSK sicil no sosyal güvenlik numarası olarak da biliniyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı olarak çalışan 4A (SSK), 4B (Bağ-Kur) ve ya 4C (Emekli Sandığı) çalışanlarının işe başladıkları ilk anda sicil numarası verilir. Her çalışanın bir sicil numarası bulunur.

SSK SİCİL NO NASIL VE NEREDEN ÖĞRENİLİR?

SSK Sicil numarası sorgulaması e-Devlet üzerinden yapılır. E-Devlet üzerinden sicil numaranızı öğrenmek istiyorsanız ilk olarak www.turkiye.gov.tr sitesine giriş yapın. Sayfanın üst kısmında bulunan hizmetler kategorisinden 4A Sigortalı Tescil Kaydı bölümüne giriş yapılması gerekiyor. Ekranda istenen bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra sorgula tuşuna basarak sicil numaranızı öğrenebilirsiniz.

SSK SİCİL NO NE İŞE YARAR?

Çalışanların, ne kadar süredir sigortalı olduğu, sigorta priminin aylık ne kadar yattığı, emekliliğe ne kadar süre kaldığı gibi sorulara cevap bulmak için sicil numarasının bilinmesi gerekiyor.

Diğer Haberler

  1. EYT ile ilgili yeni açıklama! Staj ve çıraklık mağdurlarının durumu ne olacak?
  2. Memur emeklisi zam farkı için tarih belli oldu! Bakanlık açıkladı
  3. Maaş farkı alacaklar! Özlük hakkı düzenlemesi yapılacak
  4. AK Parti'den yasal düzenleme! İşyeri hekimlerinin maaşları artacak...
  5. Sözleşmeliye kadro eş durumu tayin var mı 2023? Hangi sözleşmeliler kadroya geçti, sözleşmeliye kadro şartları nelerdir?
  6. AK Parti'li Akbaşoğlu: Şubatta EYT'nin yasalaşacağına tanık olacağız
  7. THY'den taşeron çalışanlarına kadro müjdesi
  8. Özür grubu atama sonuçları açıklandı mı? Özür grubu atama sonuçları ne zaman belli olacak? Mazeret atama sonuçları MEBBİS personel.meb.gov.tr!
  9. Resmi Gazete'de yayımlandı! Yüzlerce bekçi alınacak
  10. EYT'de son dakika! EYT'lilerin maaş alacağı ilk tarih belli oldu

© Copyright 2023

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.