Şampiy10
Magazin
Gündem

Sözleşmeliye kadro şartları açıklandı mı, sözleşmeliye kadro taslağı son durum ne? Sözleşmeliye kadro ne zaman gelecek?

Sözleşmeliye kadro 2022 konusu gündemdeki yerini koruyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin HAK-İŞ'i ziyaretinde konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak “Hazırlığımızı yaptık” ifadelerini kullandı. Söz konusu açıklamanın ardından “Sözleşmeliye kadro şartları açıklandı mı, sözleşmeliye kadro taslağı son durum ne? Sözleşmeliye kadro ne zaman gelecek?” sorularına yanıt aranmaya başlandı.

ABONE OL
Vatan Haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sözleşmeli personelle ilgili olarak ‘Hazırlığımızı yaptık, Sayın Cumhurbaşkanımızla değerlendirmeyi yaptıktan sonra kamuoyuyla paylaşırız.’ açıklamasında bulundu. Peki, Sözleşmeliye kadro ne zaman gelecek?

Sözleşmeliye kadro şartları açıklandı mı, sözleşmeliye kadro taslağı son durum ne?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. "Bitirmek üzerindeyiz. Önümüzdeki günlerde kamuoyuna yansır.

Bilgin konuyla ilgili, "Sözleşmeli personel meselesi, basında yer aldı. O doğru değil, Bakanlar Kurulu'nda gündeme gelmedi. Hazırlığımızı yaptık, Sayın Cumhurbaşkanımızla değerlendirmeyi yaptıktan sonra kamuoyuyla paylaşırız." dedi.

Mevsimlik işçilere ve taşerona kadro verilmesinin gündemlerinde olduğunu belirten Bakan Bilgin, "Bitirmek üzerindeyiz. Önümüzdeki günlerde kamuoyuna yansır." demişti.

Sözleşmeliye kadro ne zaman gelecek, kimleri kapsıyor?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “İlk ele alacağımız dosyadır. İsteğe bağlı olarak kadro hakları vereceğiz. Bazı haklardan mahrumlar onları kendilerine vereceğiz” ifadelerini kullanmıştı. Bu kapsamda bakanlık bünyesinde özel ekip oluşturulmuştu. Kamuda bulunan 600 bin sözleşmeli personel için çalışmanın Ekim ayında Meclis'in gündemine gelmesi bekleniyor.

Bilgin, kamudaki sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesiyle ilgili daha önce şunları söyledi:

"Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi meselesi Bakanlar Kurulu'nda gündeme gelmedi. Biz hazırlığımızı yaptık, Cumhurbaşkanımızla nihai değerlendirmeyi yaptıktan sonra kamuoyuyla paylaşacağız. 696 sayılı kanunun dışında kalanların kadrolu işçi olarak geçmesi konusundaki bütün çalışmalarımızı tamamladık. Kapsam dışı kalan 90 bin civarındaki personelin kamuda kadroya geçirilmesiyle ilgili çalışma tamam. Onun da belli bir aşamadan sonra uygulamaya sokulacağının haberini vermek isterim."

 

 

Diğer Haberler

  1. Asgari ücretin işverene maliyeti ne kadar? Asgari ücrette işveren işsizlik sigorta fonu ve SGK primi kaç lira?
  2. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) şartları değişti mi? EYT yaş şartı geliyor mu? EYT yaş şartı olacak mı?
  3. Adli Tıp Kurumu KPSS’den en az 70 puanla personel alacak! İşte başvuru şartları!
  4. EYT toplantısında son durum ne? EYT toplantısında neler konuşuldu, kimler katıldı? EYT ne zaman çıkacak?
  5. SSK sicil no öğrenme ekranı! SSK sicil no nereden öğrenilir?
  6. Asgari ücret toplantısı ne zaman, 2023 asgari ücret tespit komisyonu saat kaçta toplanacak? Asgari ücret son toplantı ne zaman? Toplantı tarihleri takvimi!
  7. Tazminat hakkınız yanabilir! İş sözleşmesi feshi ile ilgili kritik ayrıntı
  8. 2023 yılında 27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek
  9. Memur ve memur emeklisinin 5 aylık enflasyon farkı belli oldu! Memur zam farkı ne kadar oldu? 2023 Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak?
  10. Ne kadar emekli maaşı alırım? Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır? 4A, 4B, 4C SGK emekli maaşı hesaplama ekranı!

© Copyright 2022

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.