Şampiy10
Magazin
Gündem

Hakimlik Savcılık sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022 Adalet Bakanlığı hakimlik savcılık sınavı…

Adalet Bakanlığı hakimlik savcılık sınavı geride kaldı. Başvuruların 4 - 11 Ekim 2022 tarihleri arasında alındığı Adalet Bakanlığı 2022 hakimlik ve savcılık sınavlarının 1. ve 2. oturumu bugün yapıldı. Peki, Hakimlik Savcılık sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

ABONE OL
Vatan Haber

2022-Adalet Bakanlığı (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) sınavları 1. ve. 2. Oturumu sona erdi. Hakimlik, savcılık için yapılacak olan söz konusu sınava adaylar 26-27 Kasım tarihlerinde katılım sağlayacaklar. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, https://ais.osym.gov.tr adresinden temin edebilecek.

Hakimlik Savcılık sınavı 2. ve 3. oturumu ne zaman yapılacak?

2022-Adli Yargı-Avukat Sınavına başvuru yapan adaylar için sınavın Adli Yargı-Avukat Testinin uygulanacağı 3. Oturumu, 27 Kasım 2022 tarihinde saat 10.15’te yapılacaktır. Adayların, sınavın bu oturumu için sınav binalarına alınma işlemleri saat 10.00’da tamamlanacaktır. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

2022-İdari Yargı Sınavına başvuru yapan adaylar için sınavın İdari Yargı Testinin uygulanacağı 4. Oturumu, 27 Kasım 2022 tarihinde saat 14.45’te yapılacaktır. Adayların, sınavın bu oturumu için sınav binalarına alınma işlemleri saat 14.30’da tamamlanacaktır. Adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile Ortak Alan Bilgisi Testinde 65 soru bulunacak ve cevaplama süresi 80 dakika olacaktır.

Adli Yargı Testi, Adli Yargı-Avukat Testi ile İdari Yargı Testinde 35’er soru bulunacak ve cevaplama süresi her bir test için 50’şer dakika olacaktır.

Adaylara her oturum için bir cevap kâğıdı ve bir soru kitapçığı verilecektir. Soru kitapçıkları ve cevap kâğıtları, her testin cevaplama süresi tamamlandıktan sonra adaylardan toplanacaktır.

Tüm adayların, Sınava Giriş Belgelerinde yazılı “Sınav Saati”nden en az 1 saat önce sınava girecekleri binanın önünde hazır bulunmaları zorunludur.

Hakimlik Savcılık sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Hakimlik Savcılık sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli olmadı.

Diğer Haberler

  1. Kamu işçilerinin zam oranı belli oldu mu, kamu işçisi toplu sözleşme ne zaman? Kamu işçisi zam oranı 2023
  2. EYT'liler ne kadar promosyon alabilecekler? Merak edilen soruları uzman isim yanıtladı  
  3. EYT ile ilgili yeni açıklama! Staj ve çıraklık mağdurlarının durumu ne olacak?
  4. Memur emeklisi zam farkı için tarih belli oldu! Bakanlık açıkladı
  5. Maaş farkı alacaklar! Özlük hakkı düzenlemesi yapılacak
  6. AK Parti'den yasal düzenleme! İşyeri hekimlerinin maaşları artacak...
  7. Sözleşmeliye kadro eş durumu tayin var mı 2023? Hangi sözleşmeliler kadroya geçti, sözleşmeliye kadro şartları nelerdir?
  8. AK Parti'li Akbaşoğlu: Şubatta EYT'nin yasalaşacağına tanık olacağız
  9. THY'den taşeron çalışanlarına kadro müjdesi
  10. Özür grubu atama sonuçları açıklandı mı? Özür grubu atama sonuçları ne zaman belli olacak? Mazeret atama sonuçları MEBBİS personel.meb.gov.tr!

© Copyright 2023

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.