Şampiy10
Magazin
Gündem

Çalışanlara doğalgaz desteği! Çalışanlara 1000 TL doğalgaz desteği ne zaman verilecek, başvurusu nasıl yapılacak, şartlar açıklandı mı, kimler yararlanacak?

Kabine Toplantısının ardından “doğalgaz desteği” konusu gündem oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " 3 milyar liralık doğalgaz desteği vererek vatandaşlarımızı karda, kışta sıcak bir yuvaya kavuşturmakta kararlıyız." ifadelerini kullandı, desteğin hane başı arttığını duyurdu. Öte yandan TBMM'de, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş başkanlığında bürokratların da katıldığı toplantıda, yeni torba teklif için mesai yapıldı. Düzenleme içinde; şirketlerin, çalışanlarına doğalgaz desteği vermesi de öngörülüyor. Söz konusu gelişmenin ardından Çalışanlara doğalgaz desteği ne zaman verilecek, şartları açıklandı mı, kimler-nasıl yararlanacak? Çalışanlara 1000 TL doğalgaz desteği başvurusu nasıl yapılacak?

ABONE OL
Vatan Haber

Şirketlerden çalışanlara bin liraya kadar doğal gaz desteği verilmesinin öngörülmesi ardından “Çalışanlara doğalgaz desteği” hakkında yapılan aramalar da arttı. Şirketlerin, çalışanlarına 1000 liraya kadar doğal gaz desteği vermesi öngörülüyor. Şirketlere, çalışanlarına doğal gaz desteği vermesi halinde vergi ve sigorta pirimi muafiyetleri sağlanması da gündeme geldi. Peki, Çalışanlara 1000 TL doğalgaz desteği ne zaman verilecek, Çalışanlara doğalgaz desteği başvuru şartları açıklandı mı, kimler yararlanabilecek?

Çalışanlara 1000 TL doğalgaz desteği ne zaman verilecek?

Düzenleme içinde; şirketlerin, çalışanlarına 1000 liraya kadar doğal gaz desteği vermesi öngörülüyor.

AK Parti, icra takibi başlatılan iki bin lira altı borçların tasfiyesini de öngören düzenlemeleri içeren yasa teklifini 1 Ekim'den sonra TBMM'ye sunacak.

Çalışanlara doğalgaz desteği başvuru şartları, kimlerin yararlanacağı konusu henüz netleşmedi.

 

 

 

 

 

 

Diğer Haberler

  1. EYT toplantısında son durum ne? EYT toplantısında neler konuşuldu, kimler katıldı? EYT ne zaman çıkacak?
  2. SSK sicil no öğrenme ekranı! SSK sicil no nereden öğrenilir?
  3. Asgari ücret toplantısı ne zaman, 2023 asgari ücret tespit komisyonu saat kaçta toplanacak? Asgari ücret son toplantı ne zaman? Toplantı tarihleri takvimi!
  4. Tazminat hakkınız yanabilir! İş sözleşmesi feshi ile ilgili kritik ayrıntı
  5. 2023 yılında 27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek
  6. Memur ve memur emeklisinin 5 aylık enflasyon farkı belli oldu! Memur zam farkı ne kadar oldu? 2023 Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak?
  7. Ne kadar emekli maaşı alırım? Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır? 4A, 4B, 4C SGK emekli maaşı hesaplama ekranı!
  8. Asgari ücret ilk toplantı ne zaman? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? İlk toplantı tarihi belli oldu!
  9. Asgari ücret tespit komisyonunun takvimi belli oldu
  10. 50 D kadrosu nedir? Sözleşmeliye kadro düzenlemesinde 50-D’li araştırma görevlileri kadro alacak mı?

© Copyright 2022

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.