2017'de Kova burcunu neler bekliyor

FİLİZ ÖZKOL |  18 Ocak 2017 Çarşamba - 17:18 | Son Güncelleme : 18 01 2017 - 17:19

2017 yılında daha sabit ilişkilerin özlemini duyacaksınız. Gerçek aşkların kıyısına gelecek ve karar verme zorlukları yaşayacaksınız. Evlilikler gündeme gelecektir. Hiç evlenmek istemeyen aşırı uçlarda olan Kovalar için bile, ciddi ilişkiler devri başlıyor.


Kariyer ve güç savaşlarına eklenecek olan aşk savaşları da belirginlik kazanacak unutmayın.. Geçmişte güçlü bir Satürn dönemi geçirdiniz. Risklerden korkmamayı öğrendiniz artık. Bir zamanlar denge ve düzen derde, başka bir şey demezdiniz. Ne oldu o eski sistemlerinize. Üstelik bu yıl, aşk her yerde karşınıza çıkacak ve sizi yakalamaya çalışacak.. Kişiselliğiniz güçlenirken, liderlik özellikleriniz ön plana çıkmaktadır. Köklü kararlar alacaksınız. Kendinizi geliştirirken etrafınıza da örnek olacaksınız. İnatçı tavırlarınızın ardındaki nedenler anlaşılmasa da, size daha sonra hak vereceklerdir. Bu ay değer yargılarınızı gözden geçirip, kendinizi yeniden yapılandıracaksınız. İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir. Yapacağınız tek şey; sabrınızı ön plana çıkartmak olmalıdır. Huzursuzluğunuzu yenmelisiniz. “Merkür” ün ve Venüs’ün geri hareketi dönemlerinde heyecana kapılıp, hatalara neden olabilecek davranışlar da sergileyebilirsiniz. Satürn, yapacağınız işleri kurallar dahilinde kullanmanızı ister. Eğer, siz ona uyarsanız; o da size istediğiniz şartları sunar. Yaptığınız işten eminseniz, size daha fazla deneyim kazandıracak koşullar yaratır. Duygularınızda aşırıya kaçan olumsuzluk rüzgarları görülecektir. Sınırlarınızı genişletmek için hedeflerinizi hırslarınızla besleyeceksiniz..
 
KOVA KADINI AŞK:
 
Siz, Kova kadınları ! İdealist burçlar grubuna dahilsiniz. Özgürlüğünüz için savaş verirken en güzel aşkları yaşar ve evlilik dönemeçlerinden hızla dönerken, geride kalanları umursamazsınız. Dost yanlısı yapınızla çevreniz öylesine kalabalıktır ki; bazen aşkla dostluğu birbirine karıştırır ve en sonunda, sizi okul yıllarından tanıyan biri ile sürpriz bir evlilik yaparsınız. Sonuç, genellikle yanlış bir karar ve boşanma ile sonuçlanan birliktelik.Yinede bu kadar ümitsiz değil tabii..Siz aslında hem değişen ve yine de aynı kalabilen ender kişilerdensiniz. Sizinle yaşamak son derece eğlenceli ve hareketlidir. Anne olmayı pek beceremezsiniz. 2017 yılında sosyal konumunuz yükselirken, eski dostlarınızla bir araya gelecek. Uzun süren birlikteliğiniz sona erebilir. 7 Ocak- 21 Şubat tarihlerinde geçmişteki bir sevgilinizle karşılaşacak, onunla romantik anlar yaşayacaksınız. 21 Mart-5 Mayıs döneminde sosyal konumunuzda yükselme olabilir. Bu anlamda katılacağınız aktivitelerde yeni kişilerle karşılaşacak, duygusal açıdan etkilenebileceğiniz anlar yaşayacaksınız.5-19 Mayıs döneminde, evli olan Kova’lar eşleri ile daha duygusal günler yaşayacaklar, birbirlerine olan bağlılıkları artacak.
 
16-24 Mayıs’ta eşinizle birlikte katılacağınız dost davetlerinde mutlu anlar yaşayacaksınız. Evli olmayanlar ise hızlı kararlar alacak.
 
KOVA ERKEĞİ AŞK:
 
Siz Kova erkeleri bir aşka başlamak istediğinizde elde edilmesi zor kişiliği oynarsınız..Gereksiz samimiyetten hoşlanmayan kişilersiniz. Evlilik fikri sizi korkutur. Çevrenizde fark edilmemeniz imkansız gibi bir şeydir. Çekim gücünüz çok yüksektir. Girdiğiniz ortamlarda gözlerin üzerlerinizeçevrilmesine alışmış olduğunuz bir gerçek.. Fakat yaşamınıza birilerini almak için hiç acele etmezsiniz.. Yüksek zekanıza ulaşmak ve sizinle duygusallık paylaşmak kolay değildir. Korkularınızdan ve endişelerinizden kurtulduğunuz anda hemen evlenirsiniz. Fakat boşanmaktan da korkmazsınız.3-17 Haziran tarihlerinde, eski bir sevgiliniz hiç ummadığınız bir grup toplantısında karşınıza çıkacaktır. Süregelen bir beraberliğiniz varsa, onunla birlikte beraberliğinizi güçlendiren anlar olacak. Harcamalarınızda aşırıya kaçarsanız, partnerinizle tartışma olasılığı var.16 Ağustos’tan sonra evlilik teklifinde bulunacağınız kişi ile romantik günler sizi bekliyor. Fakat, aksi bir durum olarak red cevabı da alabilirsiniz.10-18 Ekim tarihlerinde, kendinizi dinleme ihtiyacı içinde bulunacağınızdan dostlarınızı ihmal edeceksiniz. 27 Kasım-11Aralık arasında, grup arkadaşlarınızla eğlenceli ortamlarda bulunacaksınız.
 
İŞ HAYATINIZ
 
Bu yıl İş çevreniz genişleyerek, yoğunluğunuz artacak. Gelirleriniz artacak, fakat tüm bu çabalar sizi de yoracak. Ortaklıklar iş ve kariyer yaşamınızda önemli bir yer alacak. Ekip çalışmalarına önem vereceksiniz. 7 Ocak-21 Şubat günlerinde tanışacağınız önemli kişiler sayesinde büyük bir iş hacmi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 6-20 Nisan döneminde, yapacağınız ekip çalışması yaparak yüksek konumlara gelecek, liderlik yapacaksınız.
 
Harcama alışkanlıklarınızı bu dönemde belli bir disiplin altına almalısınız.
 
21 Şubat civarında, yüklü bir ödeme ile karşılaşabilir. Veya alacaklarınızı tahsil etmekte güçlük çekebilirsiniz. 16-24 Nisan arasında, yeni bir iş teklifi gündeme gelecektir. Bu partnerinizle birlikte yürütebileceğiniz bir konu da olabilir. Maddi konularda olabilecek inişlere-çıkışlara dikkat edin.16-24 Mayıs’ta sosyal aktivitelerle ilgili harcamalarınızda artışlar olabilir. Gereksiz masrafları kısarak bir disiplin oluşturun. İş ortağınızla aranızda zıtlıklar çıkabilir. Bu sorunları en kısa yoldan çözerek, yumuşatma yoluna gitmelisiniz.
 
3-17 Haziran arasında gecikmiş borçlarınız başınıza dert açabilir. 14-22 Haziran arasında bütçenizi kontrolde zorluklar yaşayabilirsiniz. 16 Temmuz-16 Eylül döneminde, çevrenizden gelebilecek yardımlarla iyi işler yapabilirsiniz. Bu konuda atılacak adımları iyi hesaplamazsanız da, risklerle karşılaşabilirsiniz.10-18 Ekim tarihlerinde yakınlarınızdan maddi destekler mümkün. Özellikle, sizden uzakta yaşayan bir kişiden bu konuda yardım alabilirsiniz.8-16 Kasım, sürpriz fırsatların olabileceği bir dönem. 11 Aralıktan sonra ise, bir dostunuzun aracılığıyla gelirlerinizde artışlar olacak.
 
SAĞLIK:
 
Duygusal anlamda geçmişten kalan sorunları bir kenara bırakma zamanı geldi. Bu nedenle oluşan gerilimleri ve stresleri de kaldırıp bir kenara koymalısınız. Yarım kalan fiziksel tedavileriniz varsa, onları ihmal etmeyerek tamamlayın.
 
7 Ocak-21 Mart dönemi sağlığınızın hassas olacağı günler. Bu günlerde Tıbbi kontrollerinizi eksiksiz bir şekilde yaptırmalısınız. Ruh sağlığınızı güçlendirecek meditasyon ve yoga yapmalısınız. Sebze ağırlıklı beslenin.
 
6 Nisan-20 Nisan günlerinde, yoğun mesleki faaliyetlerinizden dolayı boyun ve sırt ağrılarınızda bir artma olabilir. Gerekli kas egzersizlerini günün herhangi bir anında olsa bile yapmaya gayret edin.
 
16-24 Mayıs’ta yorgunluk ve soğuk algınlıkları bağışıklık sisteminizi bozabilir. Bu konuda gerekli vitamin desteği yapmalısınız.
 
16 Ağustos’tan yıl sonuna kadar önemli bir rahatsızlığınız görünmese de, çalışan ve aşınan bir makine olan vücudunuza her zaman dikkat edin. Günlük gereksinimleri sağlarken, aşırıya kaçıp, zarar vermemeye çalışın.
 
BAŞARI RENGİNİZ: Gece mavisi, küf sarısı, soluk mavi.
 
AŞK RENGİNİZ: Menekşe moru, uçuk pembe, ateş kırmızısı,
 
SAĞLIK RENGİNİZ: Gümüş rengi, beyaz, açık yeşil, uçuk mavi

ETİKETLER

kova burcu 2017 burç