Evlerde Bulunan En Zehirli Bitkiler 08 September, 1:57'de eklendi

Sizin evinizde de bu zehirli süs bitkileri varsa özellikle çocuklar, bu tehlikeli bitkilerden uzak dursun!.. Evdeki bu bitkiler tehlike saçıyor…

1.
Difenbahya
Evde bulundurulan bazı süs bitkilerinin zehirli maddeleri içerdiğine dikkati çeken uzmanlar, Difenbahya bitkisinin zehirli maddeler içerdiğini söylüyor. Koparılma veya kesilmeyle açığa çıkan bitki öz suyuna dokunulmaması veya ağız yoluyla alınmasının engellenmesi gerektiği konusunda uyarıyorlar...
2.
Orman Gülü
Dünyanın en güzel bitkilerinden bir tanesi. Ancak yapraklarının yenilmesi durumunda öldürücü olabiliyor. Nektarı çok zehirli.
3.
Zehirli Sarmaşık
Zehirli sarmaşık’ (Poison Ivy) son derece zehirli bir bitki. Bu bitki, ölüme dahi neden olabilir. Bu nedenle özellikle anne ve babaların bu konuda çocukları bilinçlendirmeleri gerekir daha sonra eğitim kurumlarında bu anlatılmalı.
4.
Yılan yastığı
Bu bitkiler özellikle çocuklar ve büyükler tarafından yenmemeli veya ısırılmamalı. Bunu ağzına alan kişi nefes alma zorluğu çekilebilir. Mümkün olduğunca bu tür bitkileri çocuklardan uzak yerlerde bulundurmak gerekir.
5. Zakkum
Zakkumun çokça iç mekan süs bitkisi olarak kullanıldığına dikkati çeken uzmanlara göre bu bitki de zehirli maddeler içeriyor. Örneğin; sadece Nergisgiller familyasında 150’ye yakın bitkide zehirli madde var.