Ölmeden Önce Görmeniz Gereken 10 Korkunç Yer 30 July, 2:19'de eklendi

Dünyanın en korkunç yerleri..

1. Eski Yahudi Mezarlığı, Prag, Çek Cumhuriyeti
Eski Yahudi Mezarlığı, Avrupa'nın en eski Yahudi mezarlığıdır; 1439'da hizmete açılıp 1787'de kapanmıştır. Yaklaşık 400 yıldır hizmet veren mezarlıkta gettolarda yaşıyan 200,000 civarında Yahudi buraya gömülmüştür.
2. Bebekler Adası, Meksika
Mexico City'nin güneyinde bulunan ve kanallarla çevrili kırsal alan Xocimilcho'da bulunan ufak bir ada gerçekten garipliğiyle insanın kanını donduracak nitelikte. Eksik kollu, bacaklı veya başlı bu bebekler Meksika’nın en garip turistik yerlerinden birinde görülmeyi beklemektedir.
3. Hashima Adası, Japonya
Sahilden 3 km uzaklıkta bulunan Hashima Adası ,1887 yılında kömürün bulunması ile göç almaya başlıyor. 1959 yılında hılza çoğalan nüfusu ile dünyanın en kalabalık şehri ünvanını kazanıyor. İlerleyen zamanlarda kömürün yerini petrolun alması adanın sonunu hazırlıyor ve maden fabrikası kapanıyor. Adada başka iş imkanı olmadığından dolayı halk adayı terk ediyor. 1974'de nüfusu sıfıra inen Hashima adası o zamandan beri hayalet şehir.
4. Kemik Şapeli, Portekiz
19 metre uzunluğunda ve 11 metre genişliğinde olan bu ürkütücü şapelde beş bin kişinin kemikleri bulunuyor.
5. St. George Kilisesi, Lukova Köyü, Çek Cumhuriyeti
1968 yılında bir cenaze töreni sırasında çatısı çöker. Bunu kötü bir işaret olarak gören yerel halk kiliseyi kapatma karar alır. Sonrasında Çek sanatçı Jakub Hadrava burayı, gerçekten korkunç bir görünüm veren hayalet heykelleriyle doldurur.
6. Poveglia Adası, Venedik, İtalya
16. yüzyıldan itibaren veba salgınlarında karantina bölgesi olarak kullanılan adada 160.000 kişi vebadan dolayı can veriyor. 1992 yılında adaya akıl hastanesi inşa ediliyor. Efsaneye göre hastanede görevli olan doktorun kendi deneylerine göre değişik işkenceler ile onca insanı öldürüyor.
7. Haç Tepesi, Litvanya
Litvanya'da Siauliai kentinin 12 km kuzeyinde yer alan tepede 100 binin üzerinde haç bulunuyor.
8. Actun Tunichil Muknal Mağarası, Belize
Belize'de yer alan bu ürkütücü mağarayı, mayaların insanları kurban etmek için kullandığı söyleniyor.
9. Leap Kalesi, İrlanda
Leap Kalesi, Roscrea kentinin 6 km kuzeyinde yer alan County Offaly’de bulunan bir İrlanda kalesi.Kalede birçok kişi hapsedilmiş ve idam edilmiştir ve söylenenlere göre de birçok hayalet tarafından ele geçirilmiş Bunların en korkutucu olanı ise Elemental isminde küçük kamburu olan çürüyen cesetlerin ve sülfürün kokusundan oluşan bir yaratık.
10. Yılan Adası, Brezilya
Dünyanın en tehlikeli adası olarak kabul ediliyor Bunun nedeni ise adada, bir insanı saniyeler için öldürebilen yüz binlerce zehirli yılan bulunuyor.