Ziraat Bankası'ndan yeni kredi! 50 bin TL'ye kadar...

AA |  15 Ocak 2020 Çarşamba - 15:29 | Son Güncelleme : 15 01 2020 - 15:29

Ziraat Bankası, imalat, ticaret ve satış dahil olmak üzere faaliyet zincirinin tamamını kapsayacak şekilde tasarlanan Ayakkabı İmalat ve Ticareti Değer Kredisi ürününü kullanıma sundu.


Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, ekonominin istikrarlı  büyümesi ve gelişmesi için bankanın reel sektöre sağladığı imkanlara yenilerini  eklemek üzere yaptığı çalışmalar doğrultusunda imalat, ticaret ve satış dahil  olmak üzere faaliyet zincirinin tamamını kapsayacak şekilde tasarlanan Ayakkabı  İmalat ve Ticareti Değer Kredisi hayata geçirildi.
 
Ayakkabı İmalat ve Ticareti Değer Kredisi ile imalatçı firmalar devam  eden üretimlerini destekleyen, istihdamın devamlılığını ve artışını sağlayan  finansmana, toptan ve perakende ticaret yapan firmalar ise uygun maliyetlerle  kesintisiz ve vadeli mal alımı imkanı ile uygun koşullarda mal tedarik edip satış  hacmini artırma imkanına kavuşacak.
 
Böylece Ayakkabı İmalat ve Ticareti Değer Kredisi ile firmalara  sağlanacak bütünsel destek ile ülke ekonomisine daha fazla katkı sunulmuş olacak.
 
Sektörde yer alan imalatçı firmalara istihdamın devamını sağlamak  üzere mevcut çalışan başına 50 bin TL'ye kadar, ilave istihdam taahhüdünde  bulunması durumunda ise ilave istihdam başına 150 bin TL'ye kadar 12 ay anapara  ödemesiz, azami 60 aya kadar vadeli, düşük maliyetli, Hazine destekli KGF  kefaletiyle, sektöre özel İstihdam Odaklı İşletme Kredisi kullanma imkanı  sağlandı.
 
Toptan ve/veya perakende ticari faaliyette bulunan firmalara ise  Ziraat Bankası'nın anlaşmalı imalatçı firmalarından yaptıkları mal alımlarında  kullanılmak üzere 9 aya kadar anapara ödemesiz, 24 aya kadar vadeli Mal  Alımlarına Yönelik İşletme Kredisi kullanma imkanı tanındı.
 
Ziraat Bankası, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülke  ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya ve firmaların  yanında olmaya devam edecek.