Yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor! 26 Nisan son gün...

AA |  24 Nisan 2020 Cuma - 15:44 | Son Güncelleme : 24 04 2020 - 16:02

Yüz binlerce kişi bekliyordu ve belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk Zehra Zümrüt Selçuk, "Nisan ayı işsizlik sigortası ödemelerini hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırmıştık. Bu uygulamamızı Mayıs ayında da devam ettirme kararı aldık. Hak sahiplerine IBAN numaralarını 26 Nisan'a kadar bildirmeleri gerekiyor" dedi.


Mayıs dönemi işsizlik ödeneği, hak sahiplerinin banka hesaplarına  yatırılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt  Selçuk, dün yaptığı açıkmada yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında işsizlik  ödeneğinin bu ay da hak sahiplerinin banka hesabına yatırılacağını bildirdi. Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 ile mücadele  sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara  girmemeleri için aldıkları önlemleri kararlılıkla sürdürüldüklerini belirtti. Bu  kapsamda, işsizlik ödeneğinin de banka hesaplarına yatırılacağını aktaran Selçuk,  "Nisan ayı işsizlik sigortası ödemelerini hak sahiplerinin banka hesaplarına  yatırmıştık. Bu uygulamamızı Mayıs ayında da devam ettirme kararı aldık."  ifadesini kullandı.
 
Hak sahiplerine IBAN numaralarını 26 Nisan'a kadar bildirmeleri  gerektiğini hatırlatan Bakan Selçuk, "Halihazırda ödenek alan ya da almaya hak  kazanan vatandaşlarımız, ALO 170'i arayarak IBAN numaralarını bildirebilir veya  'https://esube.iskur.gov.tr/' adresi üzerinden bilgilerini güncelleyip sisteme  ekleyebilirler." bilgisini paylaştı.  IBAN bilgisini giremeyen ya da banka hesabı olmayan hak sahiplerinin  mağdur edilmeyeceğini de vurgulayan Bakan Selçuk, bu kapsamda olanlara ödemelerin  PTT aracılığıyla yapılacağını kaydetti.