Yurtdışına kaçmak isterken yakalandılar

AA |  20 Mayıs 2018 Pazar - 18:27 | Son Güncelleme : 20 05 2018 - 18:27

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hakkında kesinleşmiş hapis cezası olan eski Boztepe Kaymakamı Cihan Kayaalp'in ve aranan örgüt üyelerinin de aralarında bulunduğu 12 kişi, yasa dışı yollarla yurt dışına geçmek isterken yakalandı.


Kuşadası Sahil Güvenlik Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü  ekiplerinin ortak çalışmasıyla, Güvercinada açıklarında 12 kişinin içinde  bulunduğu fiber tekne durduruldu.
 
Teknedeki 5'i çocuk, 3'ü kadın 12 kişi, sahil güvenliğin teknesine  alınarak karaya getirildi.
 
Kimlik sorgusunda aileleriyle birlikte yasa dışı yollarla yurt dışına  kaçmak isteyen şüphelilerin FETÖ üyesi olduğu tespit edildi.
 
FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen ve hakkında  kesinleşmiş hapis cezası bulunan eski Boztepe Kaymakamı Cihan Kayaalp, FETÖ'nün  kapatılan okullarında öğretmenlik yapan ve hakkında yakalama kararı olan F.H,  meslekten ihraç edilen eski öğretmen S.K, meslekten ihraç edilen ve hakkında  yakalama kararı bulunan eski vergi müfettişi F.T, örgüt üyesi olmak suçundan  aranan ev hanımı A.D, meslekten ihraç edilen Kredi Yurtlar Kurumu eski müfettiş  yardımcısı M.E. gözaltına alındı.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürülen şüphelilerin sorgusu sürüyor.
 
  
 

ETİKETLER