Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalandılar!

AA |  09 Eylül 2018 Pazar - 20:16 | Son Güncelleme : 09 09 2018 - 20:59

Balıkesir'de yasa dışı yollardan Yunanistan'a gitmeye çalışan ve aralarında FETÖ/PDY şüphelileri de yer alan, yanlarında 4 çocuk bulunan 12 kişi ve bu kişileri getirdikleri iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı


Balıkesir'de, yasa dışı yollardan Yunanistan'a  gitmeye çalışan ve aralarında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması  (FETÖ/PDY)  şüphelileri de yer alan, yanlarında 4 çocuk bulunan 12 kişi ve bu  kişileri getirdikleri iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı. 
 
Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Ayvalık  İlçe Emniyet  Müdürlüğü ekipleri, ülke genelinde FETÖ/PDY'ye üye olmaktan işlem yapılmış ve  bazıları aranan şüphelilerin, Ayvalık Lale Adası girişinden deniz yoluyla  Yunanistan'ın Midilli Adası'na kaçacakları bilgisi üzerine çalışma başlattı.
 
Belediyeye ait olan Lale Adası girişindeki piknik alanına, farklı  zaman aralıklarında birbirlerinden bağımsız aile grupları gelerek alanda bulunan  bir piknik masasının etrafında piknik yapıyor görüntüsünde  toplandı.
 
Piknik alanına yaklaşık 200 metre mesafede, deniz kenarında eski midye  fabrikası iskele bölümüne gelecek olan bir tekneyi beklemeye başlayan 7'si erkek  ve 5'i kadın 12 şüpheliyle yanlarındaki 4 çocuk ve bu şüphelileri piknik alanına  araçla getiren 1'i kadın 2 kişi yakalandı.
 
Yapılan incelemelerde şüphelilerden 9'unun FETÖ/PDY'den kaydının  olduğu, 9 şüpheliden 2'sinin emniyetten, 3'ünün TSK'den, birinin de infaz koruma  memurluğundan  KHK ile ihraç olduğu, 1 şüphelinin adli makamlarca arandığı tespit  edildi.
 
Ekiplerin konuyla ilgili çalışmaları sürüyor.