YouTube'dan müzik dinleyenlere kötü haber

26 Mart 2018 Pazartesi - 16:26 | Son Güncelleme : 26 03 2018 - 16:26

YouTube, platformunu müzik dinlemek için kullananlara rahatsız edici sıklıkta reklam göstermeyi planladığını açıkladı. Söz konusu bu duruma ise platformun kullanıcıları büyük tepki gösterecek gibi görünüyor.


South by Southwest müzik festivalinde konuşan YouTube’un müzikten sorumlu yöneticisi Lyor Cohen, platformu ücretsiz müzik servisi olarak kullananlara çok sık reklam göstermek istediklerini söyledi.
 
Spotify ve Apple Music ile rekabet edecek bir müzik servisi üzerinde çalışan YouTube, video paylaşım sitesinde ağırlıklı olarak müzik dinleyen kullanıcıları reklamlarla yeni servisine yönlendirmeye çalışacak.
 
“Stairway to Heaven’ı dinledikten hemen sonra karşınıza reklam çıktığında mutlu olmayacaksınız” diyen Cohen, YouTube’un tıpkı Spotify gibi kullanıcıları reklamlarla önce bunaltıp sonra ücretli üyeliğe cezbedeceğinin haberini verdi.
 
Haber 7’nin haberine göre bunaltıcı sıklıktaki reklamların uzun süre müzik dinleyen kullanıcıları hedefleyeceği tahmin ediliyor.
 
Söz konusu reklamların ne zaman devreye sokulacağı ve YouTube’un müzik akış servisinin hangi tarihte kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.