YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

13 Kasım 2017 Pazartesi - 11:21 | Son Güncelleme : 13 11 2017 - 11:21

YÖKDİL sınav sonuçları için geri sayım sürüyor. Yabancı dil bilgilerine resmiyet kazandırmak isteyen vatandaşlar YÖKDİL sınav sonuçlarını büyük bir merakla bekliyorlar. Peki YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?


YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu son günlerinde yanıtı en fazla merak edilen konuları arasında yer alıyor. Adaylar YÖKDİL soru ve cevapların açıklanmasının ardından sınav sonuçlarını merak ediyorlar. İşte YÖKDİL sınav sonuçlarına ilişkin merak edilen soruların yanıtları...

YÖKDİL SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
 
2017 yılı itibariyle düzenlenen YÖKDİL sınav sonuçları 22 Kasım ile 24 Kasım tarihleri arasında açıklanması bekleniyor. Zira son sınav 9 Temmuz'da düzenlemiş ve sonuçları 27 Temmuz'da açıklanmıştı.
 
İLK AKADEMİK DİL SINAVI
 
Alana özgü ilk akademik dil sınavı olan YÖKDİL, mevcut Yabancı Dil Sınavı'nın (YDS) yanında, adayın alanındaki (fen, sosyal ve sağlık) İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça yeterliliğini belirlemeye yönelik "akademik yabancı dil sınavı" niteliği taşıyor.
 
YÖK tarafından yürütülen YÖKDİL Sınavı, Anadolu ve Ankara üniversiteleri iş birliğiyle hayata geçirildi. Sınav soruları Ankara Üniversitesince hazırlanırken, sınavın organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından yapıldı.
 
Sınava, yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar başta olmak üzere yabancı dil bilgisi seviyesini ölçmek isteyenler, üniversitelerce kendilerinden dil yeterlilik puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylar da katılabiliyor.
 
YÖKDİL Sınavı nedir?
 
YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi 
ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir.
 
YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu 
ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.