YÖKDİL sınav giriş yerleri belli oldu mu? YÖKDİL sınavı hangi tarihte...

30 Ağustos 2018 Perşembe - 12:51 | Son Güncelleme : 30 08 2018 - 12:51

YÖKDİL sınav giriş yerleri belli oldu mu? YÖKDİL sınavı hangi tarihte yapılacak? Sorularının merak edilen yanıtlarını haberimizde derledik. İşte resmi olarak duyurulan YÖKDİL sınav giriş belgesi ve sınav tarihi...


YÖKDİL başvuruları 8-17 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. Hemen sonrasında YÖKDİL sınav giriş belgesinin yayınlanacağı tarih merak edildi. İşte YÖKDİL sınav belgelerinin yayınlanacağı ve sınavın yapılacağı o tarihler...

YÖKDİL SINAV UYGULAMASI NE ZAMAN?
 
Sınav, 22 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 14.00’te tek oturum halinde gerçekleştirilecektir. Adaylara, çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulacak ve 180 (yüz seksen) dakika sınav süresi verilecektir.
 
Adaylar sınavda yapacakları işaretlemeler ve yazacakları yazılar için yanlarında, koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurmalıdır.
 
Adayların Sınava Girebilmesi İçin Gerekli Belgeler
 
Adaylar, sınava girebilmek için “Sınav Giriş Belgesi” ile “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi”
(fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik
kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından
izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) ibraz etmek zorundadırlar. Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez. Belge kontrolleri ilgili sınav görevlilerince yapılacak olup, eksik belgesi olanlar sınava alınmayacaktır.
 
Sınav Giriş Belgeleri, yokdil.yok.gov.tr adresi üzerinden, sınav takviminde belirtilen tarih
aralığında adayların erişimine açılacaktır. Sınav Giriş Belgesinin renkli veya siyah beyaz çıktısı
alınabilir. Adaylar, bu belgelerin yazıcıdan dökümünü alırken belge üzerindeki tüm alanların
görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile sınav gününden önce gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır. Sınav Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir.