Yok artık! 7 gün 7 gece toprak altında...

AA |  05 Aralık 2018 Çarşamba - 19:21 | Son Güncelleme : 05 12 2018 - 19:21

Emekli Su Altı Taarruz (SAT) komandosu, judo, su altı, paraşüt, jimnastik, halter ve yüzmede şampiyonlukları bulunan Namık Ekin, "7 gün 7 gece toprak altında mezarda kalma" rekoru deneyeceğini açıkladı.


Karabük Üniversitesi (KBÜ) Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor  Yüksekokulu tarafından Hamit Çepni Konferans Salonu'nda düzenlenen söyleşiye  katılan Ekin, hayatı, yapmış olduğu spor ve başarıları hakkında anılarını  paylaştı.
 
76 yaşında olduğunu, 80 yaşına da gelse ülkesi için bir şeyler daha  yapmak istediğini ifade eden Ekin, anne ve babasının çok sevmesinden dolayı spora  çok küçük yaşta başladığını belirtti.
 
10 yaşında jimnastiğe başladığını, 12 yaşında askeri okula girince  jimnastik takımının kaptanı olduğunu anlatan Ekin, "Okulda 6 sene takımın  kaptanlığını yaptım. Daha sonra İstanbul halter şampiyonu oldum. Buna  hazırlanırken de Türkiye'de SAT Komando kursu başladı. O kadar hızlı çalışıyordum  ki, hem halter hem yüzme. Aynı yıl hem yüzme şampiyonu hem halter şampiyonu olarak tek sporcu seçildim." diye konuştu.
 
En zor kırdığı rekorunun Mersin'den Kıbrıs'a yüzmek olduğunu  vurgulayan Ekin, 17 tüp değiştirerek su altından 38 saatte Girne Limanı'na kadar  gittiğini, su altında yemek yediğini kaydetti.
 
2,5 metrelik su dolu kürede 7 gün 7 gece geçiren ABD'li illüzyonist  David Blaine'ın rekorunu, 10 gün 10 gece yaparak kırmak istediğini de aktaran  Ekin, şöyle konuştu:
 
"Rahmetli Mustafa Koç da benim talebemdir, inşallah onun adına  yapacağız. Onun için çalışıyoruz. Bundan sonraki gelecek rekor denemesi.. İşte  buna kızlarım çok karşı. Yine Amerikalının biri toprak altına mezarda 6 gün 6 gece kaldı. Ben onu 7 gün 7 gece yapmak için hazırlanıyorum. Toprak altında bir mezarda kalacağım 7 gün 7 gece ama herkes karşı. Öleceğimi zannediyorlar. Bu  rekorlara hazırlanıyoruz. Bunun dışında daha çok orijinal şeyler var."

ETİKETLER