Yıldırım İmara barışına bugüne kadar 2 milyon kişi başvurdu

14 Haziran 2018 Perşembe - 14:51 | Son Güncelleme : 14 06 2018 - 18:01

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, 13 milyon vatandaşı ilgilendiren imar sorununu çözecek imar barış yasası yürürlüğe koyduklarını belirterek, "Şu anda talepler toplanıyor, bugüne kadar 2 milyonun üzerinde müracaat oldu. Toplam 13 milyon bekliyoruz. Böylece ister köyde, ister kasabada, ister şehirde, nerede olursa olsun sorunlar bir bir çözülecek ve artık vatandaşla devlet kavgalı olmaktan çıkacak." dedi.


Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Sultanbeyli'deki Kent  Meydanı'nda halka seslendi.
 
Konuşmasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin önemini anlatan  Yıldırım, 24 Haziran'da, halk oylamasının, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin  hayata geçirilmesi için bir seçim yapılacağını söyledi.
 
"Buna göre ne yapıyoruz? Hükümeti siz seçiyorsunuz. Hükümeti Ankara'ya  bırakmıyorsunuz. Alavere dalavereye bırakmıyorsunuz. Siz diyorsunuz ki, 'Ben  hükümeti sandıkta kurdum.' Karar da sizin seçim de sizin, hayırlı uğurlu olsun."  diyen Yıldırım, böylece darbeler, vesayetler ve kumpaslar dönemini bitirmiş  olacaklarını kaydetti.
 
"Sultanbeyli'ye özel kanun çıkardık"
 
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, Sultanbeyli'deki  imar sorununa değinen ve ilçeye özel kanun çıkardıklarını dile getirerek,  konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Sultanbeyli'nin en önemli sorunu neydi? Tapu, 2B, imar. Belediye  Başkanımız Hüseyin Keskin'e çok teşekkür ediyorum. Sizin için Ankara'yı su yolu  yaptı. Gitti geldi, 'Sultanbeyli'nin tapu işini çözmemiz lazım.' dedi. Biz de ne  yaptık? Sadece Sultanbeyli'yi ilgilendiren özel bir kanun çıkardık.  Sultanbeyli'ye özel bir kanun çıkardık, başka yerde bunu yapmadık. Çünkü ben  Sultanbeyli'yi bilirim, burada benim de yerim var. 80'li yıllarda, Fatih  Mahallesi'nde insanların ne çile çektiğine yakından şahidim. Onun için sizin bu  derdinizi çözmek boynumuzun borcudur dedik, yasayı çıkardık. Şimdi tapularınız  dağıtılacak. Her şey tamam, protokol de yapıldı, işler düzeldi. Niye uzadı? Çünkü  burada 2B var, orman arazisi var, vatandaşın arazisine yapılmış binalar var.  Biliyorsunuz değil mi, bir firma var, adını zikretmeyeyim. Onların sorunlarını  ancak çözebildik ve artık bu iş bitti. Sizden sonra bütün İstanbul'un, bütün  Türkiye'nin, 13 milyon vatandaşımızı ilgilendiren imar sorununu çözecek imar  barış yasasını da yürürlüğe koyduk. Şu anda talepler toplanıyor, bugüne kadar 2  milyonun üzerinde müracaat oldu. Toplam 13 milyon bekliyoruz. Böylece ister  köyde, ister kasabada, ister şehirde, nerede olursa olsun sorunlar bir bir  çözülecek ve artık vatandaşla devlet, kavgalı olmaktan çıkacak."
 
 
Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'de, Türkiye üzerinde  bir oyun oynandığını belirterek, "Oynanan oyun şudur; bazı emperyalistler  Türkiye'nin güneyinde bir terör devleti kurmak istiyorlar, bunu da Kürt  kardeşlerimizin kanı üzerinde yapmak istiyorlar. Size mi kaldı Kürtlere devlet  kurmak. Kürtlerin devleti var; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir." dedi. 
 
Yıldırım, Sultanbeyli'deki Kent Meydanı'nda halka hitabında,  bakanlığı döneminde buraya üstgeçit ve yollar yaparak ilçenin trafiğini  rahatlattıklarını söyledi.
 
Üsküdar-Ümraniye metrosunu açtıklarını, Çekmeköy metrosunun da  ağustosta hizmet vermeye başlayacağını dile getiren Yıldırım,  Sancaktepe-Sultanbeyli metro çalışmalarının sürdüğünü anlattı.
 
Başbakan Yıldırım, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden İstanbul içinde  ikinci bağlantıyı Sultanbeyli'den yaptıklarını belirterek, Sultaneyli'nin  gelişmesi, büyümesi ve kalkınmasını istediklerini kaydetti.
 
İstanbul'un kendilerinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  sevdası olduğunu anlatan Yıldırım, 7 tepeli İstanbul'a 7 büyük eser  kazandırdıklarını söyledi.
 
 Yıldırım, yüksek hızlı tren, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray ve  Avrasya Tüneli'nin yapıldığını, 3. havalimanının inşasının devam ettiğini  hatırlatarak, şöyle devam etti:
 
 "Yalova'ya  gideceksiniz. Muharrem İnce, eskiden Körfez'i dolana  dolana gidiyordu, dolandıkça başı dolanıyordu.  Şimdi Muharrem İnce, bizim  yaptıklarımıza karşı çıkıyor diyor ki; 'Köprü pahalı.' Kardeşim en pahalı hizmet  olmayan hizmettir. Köprü olmazsa ne yapacaksın. İzmit'e gideceksin, Gölcük'e  gideceksin, dolanacaksın, 3 saatte Yalova'ya gideceksin. Şimdi Yalova'dan  atlıyorsun AK Parti'nin yaptırdığı köprüden geçiyorsun Sultanbeyli'ye 40 dakikada  geliyorsun. Kullanırken ses yok, siyaset yaparken, 'Pahalı, niye yaptınız, niye  ettiniz?' Olur mu böyle bir şey."
 
  
"Türkiye üzerinden bir oyun oynanıyor"
 
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'de,  Türkiye üzerinden bir oyun oynandığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bunu unutmayın. Oynanan oyun şudur; bazı emperyalistler, Türkiye'nin  güneyinde bir terör devleti kurmak istiyorlar, bunu da Kürt kardeşlerimizin kanı  üzerinden yapmak istiyorlar. Burada açıkça söylüyorum. Kürtler, Türkler, Lazlar,  Çerkezler, Romanlar da 72 millet, biz bin yıldır beraber yaşadık. Bir olduk,  savaşlarda yurdumuzu beraber savunduk. Barışta beraber kucaklaştık. Bizi  birbirimize düşürebilirler mi? O halde bırakın. Size mi kaldı Kürtlere devlet  kurmak. Kürtlerin devleti var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir. Türklerin bayrağı  var. Ay yıldızlı şanlı bayrağımızdır. Onun için Kürt kardeşlerim bu oyunlara  lütfen gelmeyin."
 
Çukur ve hendek siyasetini hatırlatan Başbakan Binali Yıldırım,  sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Kobani olaylarını hatırlayın. Milletin nasıl birbirine düşürdüklerini  hatırlayın. 40 yıldır, her türlü melaneti yapan PKK'yı, bölücü terör örgütünü  hatırlayın. Ülkemizin, güvenliğini bozmaya, milletimizin kardeşliğine zarar  vermeye çalışan bütün şer odaklarına vereceğimiz en güzel cevap; 24 Haziran'da  bir olmak, beraber olmak, diri olmak ve birlikte Türkiye olmaktan geçiyor."
 
 

ETİKETLER